‘Katiller döktükleri kanların bedelini ödemeliler’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, yaptığı basın açıklamasında Yeni Zelanda’da Müslümanlara yapılan terör saldırısını kınadı.

‘Katiller döktükleri kanların bedelini ödemeliler’

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, yaptığı basın açıklamasında Yeni Zelanda’da Müslümanlara yapılan terör saldırısını kınadı.
“Gün geçmiyor ki, mukaddesatımıza saldırılmasın, mukadderatımız hedef alınmasın, milli ve manevi değerlerimiz saldırıya uğramasın. Türk ve İslam düşmanları gözlerini kan bürümüşçesine kötülük saçıyor, kan döküyor, barbarlıkta sınır ve eşik tanımıyorlar” diyerek açıklamasına başlayan Arslan Kaynar,
“Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Cuma Namazı esnasında iki camiye düzenlenen terörist saldırıda sayıları elliye ulaşan kişi hayatını kaybetmiş, bir o kadarı da yaralanmıştır. Tablo korkunçtur ve tablo insanlık vicdanını harap etmiş, hüsrana sürüklemiştir. Camilerimize kast eden, Müslümanlara acımasızca ölüm yağdıran teröristin tam bir Türk ve Türkiye düşmanı olduğu, özellikle sosyal medyasından kudurmuş gibi ülkemize yönelik tehditler savurduğu bellidir, belgelidir, deşifre edilmiş hali bilinmektedir” dedi.


Katiller ile yardım ve yataklık yapan mihrakların dökülen kanların bedelini ödemelerinin adalet ve insanlık adına derhal sağlanması gerektiğini kaydeden Kaynar, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Yeni Zelenda Hükümeti bu kapsamda birinci derecede sorumludur. Irkçılığın geldiği aşama korkunç seviyelerdedir. Türk ve İslam değerlerini hedef alan teröristlerin karanlık emelleri alarm verici düzeydedir. Ümit ederim ki, ülkemizde inançlarımızla alay edip karalamaya teşebbüs eden çevreler mezkur terör saldırısından ders alır, sonuç çıkartır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Yeni Zelanda’daki hunhar terör saldırısını nefretle lanetliyoruz. Teröristlerin, arkalarında duran güçlerin bütün sinsi planlarının ortaya çıkarılmasını, insanlık vicdanıyla paylaşılmasını temenni ediyoruz. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER