Katlanır dubalar şikâyet konusu

Çorum’da bazı cadde ve sokaklarda kullanılan açılıp kapanabilen metal dubaların yayalar için tehlike oluşturduğu bildirildi.

Katlanır dubalar  şikâyet konusu

RECEP MEBET
Çorum’da bazı cadde ve sokaklarda kullanılan açılıp kapanabilen metal dubaların yayalar için tehlike oluşturduğu bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, yaya kaldırımları üzerine monte edilen bu tür dubalara ayağı takılarak yere düşen kimselerin ciddi şekilde yaralandığına dikkat çektiler.

İnönü Caddesi’nden Kubbeli Caddesi’ne geçilen noktada bulunan katlanır dubanın da aynı şekilde tehlike arz ettiğini dile getiren vatandaşlar, yaya trafiğinin yoğun olduğu söz konusu noktada acilen tedbir alınmasını istediler.

Yatık durumdaki katlanır dubaların yaya güvenliğini tehdit etmemesi için zemine gizlenebilir alternatiflerin kullanılabileceğini anlatan vatandaşlar, daha fazla insanın canı yanmadan bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini ifade ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Canbolat
Metin Canbolat - 4 ay Önce

Hürriyet parkı önünde bulunan yerli turist otobüsleri için yapılan park yerine konulan kırmızı seyyar dubalara uçtan uca bağlanan ip var. Bu ipi geceleri çoğu insan göremiyor ve iki duba arasından geçmeye kalkınca bacakları ipe çarpıp yere düşen birçok kişi gördüm. Trafik zabıtanın bunada bir çözüm bulması insanların sağlığı için önemlidir. Herhangi bir kişi düşüp başını yere çarpıp ölünce bunun sorumlusu kim olacak?

murat
murat - 4 ay Önce

ilkellik akıyor her yerden..

SIRADAKİ HABER