Kavuncu, gençlerle buluştu

ÇORİMDER tarafından her hafta düzenlenen kahvaltılı sohbet programının bu ayki konuğu AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu oldu.

Kavuncu, gençlerle buluştu

Dernek merkezinde gerçekleşen sohbet programına AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Önder yönetim kurulu üyesi ve ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, ÇORİMDER Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Sanal, Halit Yıldırım, Çorum Öncü Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Külcü ve İmam Hatip Okulları öğrencileri katıldı.

Yapılan açıklamaya göre, tanışma faslı ile başlayan programda Kavuncu, öğrencilere hayatını anlattı ve öğrencilerin güncel konularda sordukları soruları cevapladı.

Öğretmenlik yaptığı yıllara ait anılarını öğrencilerle paylaşan Kavuncu, öğretmenlikten sonra yaptığı KYK müdürlüğü sırasında FETÖ ve bunlara ait yurtları ile yaptığı mücadeleyi anlattı.

‘İNSANLARIN DERTLERİYLE DERTLENİN’

Konuşmasında insanları davranışları yönünden iki kısma ayıran Kavuncu, "Bir kısım insanlar vardır hiç bir şeyi dert etmeyen ve gece evine gidince hemen pijamaları giyip, televizyon karşısında pembe dizi izleyen insan tiplemesi vardır. Bir de bizim gibi bizim coğrafyamızın ve ülkemiz insanların dertleriyle dertlenen, ümmetin kurtuluşu için neler yapılması konusunda kafa yoran hiç bir zaman rahatına ve zevkine düşkün olmayan insan tiplemesi vardır" dedi.

‘ÜLKELERİN GELECEĞİ İYİ YETİŞMİŞ NESİLLERDEDİR’

İmam hatip öğrencilerinin 2. tipleme insanlar gibi olması gerektiğini savunan Kavuncu, iyi yetişmiş genç nesillerin bir ülkenin en iyi sermayesi olduğunun altını çizdi.

Öğrenci yıllarında sürekli verilen mücadelelerin içinde yer aldığını ifade eden Kavuncu, "İmam Hatip'te okurken Milli Türk Talebe Birliği Başkanlığını yaptım ve 1980 darbe ihtilalinden sonra tüm derneklerin kapatıldı. Daha sonra 10 yıl Memur Sen İl Başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen İl Temsilciliği ve en son 3 yılını da Ensar Vakfı Başkanlığı yaparak geçirdim. Sizler birer İmam Hatip öğrencileri olarak her zaman bu mücadelenin içinde yer almalısınız. Çünkü bu gibi aktif görevlerde İnsanlar kendilerini bulur sizde bu gibi görevlerde kendinizi olacağınıza eminim" diye konuştu.

‘STK'LARDA GÖREV ALIN’

STK’larda alınan görevlerin insanın hayatına katma değer kattığını ifade eden Kavuncu, “Bu görevler insanların sosyalleşmesine büyük katkısı sağlıyor. Her zaman toplumun içinde yer alıyorsunuz. Onların dertleriyle dertleniyor, onların mutluluğu ile mutlu oluyorsunuz. Hayatta olabilecek bütün durumlara şahit oluyorsunuz ve kendinize bir özgüven geliyor." ifadelerini kullandı.

‘ÇOK ÇALIŞIN’

Öğrencilere çok çalışmaları gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunan Kavuncu, vatana, millete ve inandıkları davaya ancak çok çalışarak hizmet edebileceklerini söyledi.

‘ALLAH'IN EMİRLERİNE UYUN’

Öğrencilere başarılı olmanın yollarından bahseden Kavuncu, " Sizlere tavsiyem Allah'ın emirleri doğrultusunda yaşam sürmenizi isterim. Allah'ın emrettiği istikametten ayrılmadığınız sürece her türlü başarıyı elde edeceğinize inanıyorum" diye konuştu.

‘İYİ OLARAK KALMAK İÇİN UĞRAŞMALISINIZ’

Zamanın kötülüklerinden bahseden Kavuncu, " Yaşadığımız devirde iyi nesil yetiştirmek çok zordur. Şu zamanda insanlar için nimetler ne kadar çoksa bunun yanında külfetlerde fazladır. Aile dışında dışarı olarak tabir ettiğimiz sokaklarda çocuklarımızı baştan çıkaracak ergümanlar inanılmaz derecede çoğaldı. İyi birer birey olarak kalmak için büyük uğraşlar vermeniz gerekmektedir. Allah sizleri kötülüklerden korusun. İmam Hatip Okullarının gayesi gençlerimizi bu kötü ergümanlardan koruyarak topluma faydalı nesiller yetiştirmektir" dedi.

Çalışma hayatının büyük bir kısmının gençlerin yanında geçtiğini hatırlatan Kavuncu, bundan sonraki milletvekilliği hayatında da gençlere yönelik çalışmalar yapacağını belirtti.

‘DEVLET DE MİLLET DE GÖREVLERİNİ YAPMAK ZORUNDA’

Kavuncu, ülkenin geleceği için devletin ve vatandaşın kendi üzerine düşen görevleri eksiksiz yapmaları gerektiğini kaydetti.

‘MECLİSE BEKLİYORUM’

Konuşmasının sonunda Kavuncu, öğrencileri meclise davet etti.

Program günün anlamını pekiştirmek adına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER