Kavuncu iddialara cevap verdi

AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında şahsı ve ailesi ile ilgili yer alan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. 

Kavuncu iddialara cevap verdi

AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında şahsı ve ailesi ile ilgili yer alan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. 

Son günlerde şahsı ve ailesi hakkında "milletvekilliğı gücünü kullanarak" kızlarını ve kardeşini Hitit Üniversitesinde işe aldırtdığı” yönünde haberler yer aldığını hatırlatan milletvekili Erol Kavuncu, “Devletin resmi kayıtları incelediği zaman kolaylıkla anlaşılacağı üzere gerçekle alakası olmayan, yalan, asılsız, masabaşı, çarpıtma bazı iddia ve ithamlar, malum şahıs ve çevrelerce sosyal medya ve internet medyası aracılıyla gündeme getirilmiş ve ulusal medyaya da servis edilmiştir. Hayatın hiçbir aşamasında yeri ve kabul edilirliği olmayan yalan ve iftiranın siyasette yıpratma, yıldırma ve "itibar suikastına" maruz bırakma unsuru olarak kullanılması haksızlık, ahlaksızlık ve seviyesizliktir. Kime, neye hizmet ettiklerini çok iyi bildiğimiz" bu iddiaları kurgulayanların, ortaya atanların ve yaygınlaştırmaya çalışanların bilmesi gerekir ki, “çamur at izi kalsın, yaptığım yanıma kâr kalsın” beklentilerine asla müsade etmeyeceğim” dedi. 

İddia ve ithamlarla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını, bağımsız yargı önünde asılsız iddia sahiplerinin, hukuk önünde hesap vererek bedel ödeyeceğini dile getiren Milletvekili Kavuncu, “Bu kirli oyunda rol alanlar ve kamuoyu önünde şahsımı rencide etmeye çalışanlar bilmelidir ki yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmayacaktır. Siyasi mücadeleye malzeme yapılmaya çalışılan iddialar edepsizliği, ahlaksızlığı tescilli kişilerce desteklense de yargı önünde ve maşerî vicdanda mutlaka mahkum olacaklardır. Kim olursa olsun, bu "itibar suikastçılarının" bütün bağlantılarını açıklamak, ipliğini pazara çıkarmak da boynumuzun borcudur. Vaktini, enerjisini, birikimini millete, hizmete adayanların yoluna taş koymaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaktır." şeklinde konuştu. (İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 3 hafta Önce

Mahserde isin asli ortaya cikar en ufak bir torpil varsa 80 milyon yakana yapisir kul hakkini ister

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Bir Anadolu söylemi vardır. İki hece ile çok şey anlatır. "He, he..."

Adam
Adam - 3 hafta Önce

Ates olmayan yerden duman cikmaz sayin Kavuncu

murat
murat - 3 hafta Önce

o kadar açıklama yapmışsın; böyle bir şey var mı yok mu bunun cevabı yok... yoktur diyememiş, vardır da diyememiş. Halk biliyor ama cevabı, açıklamaya gerek yok.

Maviş
Maviş - 3 hafta Önce

Sayın vekil iddaları çürütecek hicbir bilgi paylasmamis .Aksini kanıtlayacak bir bilgi vermiyor . BIZ ANLAYACAGIMIZI ANLADIK SAYIN VEKIL

Yunus Emre
Yunus Emre - 3 hafta Önce

Haberi sonuna kadar okudum ama cevap neresınde onu anlamadım hamasetten başka birsey yok

MİSAFİR
MİSAFİR - 3 hafta Önce

SAYIN KAVUNCU.UZUNCA BİR SAVUNMA YAZMIŞSIN AMA BÖYLE BİR ŞEYİN OLUP OLMADIĞINI KESİN OLARAK BELİRTMEMİŞSİN.TEK KELİME İLE AÇIKLA.VARMI YOKMU BUKADAR

erdal
erdal - 3 hafta Önce

Sosyal eşitsizliğin diğer bir yönü ehil (uzman) olmayanın iş başına geçmesi ve işlerin yolunda gitmesine engel olan torpil mekanizmasıdır.

İslam ise sosyal düzeni; adalet (eşitlik) temeline bina eder. Sınıfsal bir ayrışma yapılmaksızın, herkes Allah’ın hükümleri karşısında birdir.


SIRADAKİ HABER