Kavuncu’dan TKDK’ya ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çorum İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

Kavuncu’dan  TKDK’ya ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çorum İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.
(TKDK) IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkması nedeniyle İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Kavuncu, İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer ile görüşerek, TKDK destekleri, bugüne kadar yürütülen çalışmalar ve çağrı ilanı hakkında bilgi aldı.

2013 yılından bu yana Çorum’da 170 milyon liralık yatırımı içeren 600’ü aşkın proje için 80 milyon lirayı aşan hibe desteğinde bulunduğunu hatırlatan Kavuncu, “Bu projelerde bin kişiyi aşan istihdam sağlanmış. Bu rakamlar oldukça sevindirici rakamlar. Daha iyisi olamaz mı? Elbette olabilir. Bu konuda Çorumlu hemşerilerimize, Çorum’umuza yatırım yapmak isteyen müteşebbislere iş düşüyor. Devletimiz bu türden yatırımlara hibe desteğiyle katkı sağlıyor. Bu çağrı döneminde hayvancılık ve işleme-pazarlama sektörlerine yönelik projeler %40 ile %70 arasında değişen hibe oranlarıyla destekleniyor. Bu işe gönül vermiş insanımız için bulunmaz bir fırsat kapıya kadar gelmiş. En iyi şekilde istifade edilmesini temenni ediyorum. Çağrı döneminin gerek TKDK’ya gerekse yatırım düşünen vatandaşlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’ in üzerinde önemle durduğu yerli ve milli tarım atağının gerçekleştirilebilmesi için hükümetimizin uygulamaya koyduğu bu destekleme programlarından yararlanarak ülkemizin gelişimine katkı sunmamız gerekmektedir.  TKDK, bundan sonra da tarıma ve kırsala destek vermeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER