Kılıçdaroğlu, Çorum’daki olayla ilgili ilk kez konuştu

Çorum ziyareti sırasında selam verdiği bir kadından beklenmedik bir tepki alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, o anla ilgili ilk kez konuştu.

Kılıçdaroğlu, Çorum’daki olayla ilgili ilk kez konuştu

‘Kabahat kadında değil, o kadını bu pozisyona taşıyan siyaset anlayışında’

Çorum ziyareti sırasında selam verdiği bir kadından beklenmedik bir tepki alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, o anla ilgili ilk kez konuştu.

Kılıçdaroğlu "Hanımefendi tepki gösterdi. Biz de tabii ayrıldık. Kabahat bu kadının değil. O kadını bu pozisyona taşıyan siyaset anlayışında. Bu kadın beni tanımaz. Beni sevmeyebilir ama böyle bir tepkiyi ortaya koyan siyasi atmosferin sorumlusudur, o kadın değil" dedi.

ÇORUM’DA YAŞANAN OLAY

Çorum ziyareti sırasında bir kadının ‘çocuğuma dokunma’ diyerek gösterdiği ve günlerce konuşulan olayla ilgili soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi:

* Çorum’un çok güzel bir çarşısı var. Orayı geziyoruz. Her görüşten insan var tabii. Baktım orada bir kadın, çocuk arabasıyla duruyor. Hanımefendi tepki gösterdi. Biz de tabii ayrıldık.

* Kabahat bu kadın da değil. O kadını bu pozisyona taşıyan siyaset anlayışında. Bu kadın beni tanımaz. Beni sevmeyebilir ama böyle bir tepkiyi ortaya koyan siyasi atmosferin sorumlusudur, o kadın değil.

* O kadın yanlış yaptı, hata yaptı hiç önemli değil. Anlayışla karşılarız, cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili olsanız da gelen tepkileri makul karşılamak zorundayız.

* Hangi gerekçe ile tepki gösterdiğini ben öğrenmek isterdim. Belki haklıydı, biz de ona göre hatamızı düzeltmek isterdik. Kadın kabul ederse ben evine de giderim niçin böyle tepki gösterdi diye.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK
TÜRK - 10 ay Önce

kadın sebebini zaten açıkladı. malum, pkk'nın uzantıları ile işbirliğiniz var. kobani olaylarında ölenlerin katiliyle ilgili söyledikleriniz ortada. işten atılan fetöcüleri tekrar işe alma vaadiniz var. ükenin hayrına olan her şeye karşı olup, zararına olan herşeye balıklama atlama gibi bir duruşunuz var. kadıncağız daha ne desin?

SIRADAKİ HABER