‘Kimse acılarımızı ayrıştırmasın’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Madımak ve Başbağlar katliamlarıyla ilgili “Sosyal mühendislik projesi” dedi.

‘Kimse acılarımızı ayrıştırmasın’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Madımak ve Başbağlar katliamlarıyla ilgili “Sosyal mühendislik projesi” dedi.

“24 Mayıs’ta Bingöl’de 33 silahsız erin şehit edilmesi, 2 Temmuz’da Madımak’ta 33 vatandaşımızın katledilmesi ve 5 Temmuz’da Başbağlar’da 33 vatandaşımızın kurşuna dizilmesi. 1993 yılında yaşanan bu üç olay, hiç şüphesiz özellikle örtülü darbe zemini için nasıl kanlı bir çalışma yapıldığını göstermesi bakımından önem arzediyor.” diyen Saatcı, Madımak ve Başbağlar’ın toplumsal barışa kasteden kirli planlar olduğunu söyledi.

Tüm bu kanlı planlarda hedefin, Türkiye’nin en büyük gücü olan bin yıllık birlikte yaşama iradesini etnik ve inanç farklılıkları üzerinden parçalamak olduğunu ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Hedef, topyekûn Anadolu insanıdır. Her üç olayı tam anlamıyla çözümleyebilmek için, o dönemde ‘Yeni Dünya Sistemi’ olarak kavramsallaştırılan ve halen etkisini yoğun bir şekilde sürdüren ve adına ‘yaratıcı yıkım’ denilen sosyal mühendislik projesini ve buna karşı Türkiye’nin tarihinden kaynaklanan imkânlarını iyi anlamak gerekiyor. Söz konusu projenin en büyük stratejik ayağı da ‘şok doktrinidir.’ ‘Yeni Dünya Düzeni’nin en büyük hedefi, toplumları parçalayıp toza dönüştürerek, itiraz kudretinden yoksun bir yığın haline getirmektir. Türkiye gibi, geçmişi ve kültürüyle bu sisteme karşı alternatif oluşturabilecek ülkelerin de en basit haliyle kontrol altına alınması için, yukarıda bahsettiğimiz olaylara benzer birçok olay yaşadığını hep birlikte şahit olduk. 2016 yılı içinde yaşadığımız 15 Temmuz işgal girişiminin öncesi ve sonrasındaki terör olaylarını da bu perspektiften değerlendirmek gerekir. Eğer vaziyetin bu minval üzerinde seyrettiğine ilişkin bir mutabakat sağlamışsak, sorunun çözümü üzerinde de, o günden bugüne oluşturulmak istenilen ve bizce yapay bir zeminde seyreden sosyolojik hesaplaşmayı da sonlandırmış oluruz. Bir sosyal mühendislik projesi olan bu katliamların nedeni anlaşılırsa, Türkiye’nin birlik ve beraberliğe olan ihtiyacı, bu birliğin toplum olarak bizleri hangi badirelerden koruyacağı daha net anlaşılacaktır. Eğer hak ve hakikat noktasında birliğimizi korursak, bugün hala vicdanlarımızı kanatan  fakat bir şekilde üzeri örtülmeye çalışan olayların gerçek yüzüne de vakıf olur, toplumsal tesanütümüzü de güçlendirmiş oluruz.

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, o günden bugüne acısı hiç sönmeyen Madımak ve Başbağlar’ın insanlarımızın nezdinde oluşmuş “arkadaki failler aynı” kanaatinden hareketle, hukuki perspektiften de olayın aydınlatılması ve milletimizle paylaşılmasını istiyoruz. Bu vesileyle de diyoruz ki, “Her iki acı da hepimizin. Hiç kimse, bu acıları ayrıştırarak, kendi ideolojik hanesine yazmasın.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
alperen bektaş
alperen bektaş - 3 yıl Önce

bence sen bir sosyal mühendislik projesinin ürünüsün sayın saat. bu ülkede bu olaylar hiç yaşanmamış gibi davranmak bir projenin ürünüdür. elbetteki bu acılardan (hem madımak hem de başbağları) çatışmadan, bölmeden, ayrıştırmadan ders çıkarmak ve iyi analiz etmek gerekir. Ama yok saymak, unutmak, görmezden gelmek veyahut bir acıyı diğerinden üstün tutmak fayda getirmez. konuşulmalı ve dersler çıkarılmalı. yoksa senin gibi böyle proje deyip, yeni projelerin parçası olur insanlar...

SIRADAKİ HABER