Kırıkkale'ye Çorumlu Vali

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Çorumlu hemşehrimiz Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu Kırıkkale Valisi olarak atandı.

Kırıkkale'ye Çorumlu Vali

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Çorumlu hemşehrimiz Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu Kırıkkale Valisi olarak atandı.

Vali Tekbıyıkoğlu daha önce İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda önemli görevlerde yer almıştı.

6 farklı bölgede kaymakamlık da yapan Tekbıyıkoğlu uzun süredir önemli görevler yürütüyordu.

BÜLENT TEKBIYIKOĞLU KİMDİR?

Aslen Çorum ili Sungurlu ilçesinden olan 1976 Ankara doğumlu Bülent Tekbıyıkoğlu lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 1997 yılında tamamladı. Kısa bir süre finans sektöründe çalışan Tekbıyıkoğlu 2004 yılında İçişleri Bakanlığında kaymakam adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığında sırasıyla Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahlat Kaymakamlıkları görevinde bulundu.

20.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevine atanan Tekbıyıkoğlu 01.09.2018 tarihli kararname ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Bülent Tekbıyıkoğlu 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü olarak atandı.

Meslek hayatı boyunca birçok kalkınma, istihdam, sosyal yardım, tanıtım projesinin hayata geçirilmesini sağlayan Bülent Tekbıyıkoğlu görev yaptığı yerlerde birçok başarı ve üstün başarı belgesi almıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Tekbıyıkoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL ERBAYLI
KEMAL ERBAYLI - 2 ay Önce

Adamın Facebok hesabında memleketi ankara yazıyor. Bizde burda Çorum'lu diye övünüyoz. Hem Çorumlu olsa nolurki

Mahmut burali
Mahmut burali - 2 ay Önce

Corumlu olunca noluyosa. Valinin sosyal mrdya hesabinda memleketi ankara diyo. Sizde gendi gendinize gelin guvey oluyonuz

SIRADAKİ HABER