Koçhisar alarm veriyor!

Çorum’un Alaca ilçesi sınırlarında bulunan Koçhisar Barajı’nda büyük oranda su kaybı yaşandığı bildirildi.

Koçhisar alarm veriyor!

RECEP MEBET
Çorum’un Alaca ilçesi sınırlarında bulunan Koçhisar Barajı’nda büyük oranda su kaybı yaşandığı bildirildi.

Alaca ilçe merkezi ve çevredeki 35 köyün içmesuyu ve tarımsal sulama ihtiyacına cevap veren barajın sularının 20 metre geri çekildiği kaydedildi.
Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili bilgi veren Koçhisar Köyü sakinlerinden Ali Ünver, yaşanan çekilmede bilinçsiz su kullanımının da etkili olduğuna işaret etti.

Dönüm başı 25 TL ödeyip sınırsız sulama yapanların yanı sıra kaçak sulama yöntemine başvuranların sayısının da azımsanmayacak seviyede olduğuna dikkat çeken Ali Ünver, “Su seviyesi neredeyse yarıya düşen Koçhisar Barajı alarm veriyor” dedi.

Gelişigüzel su kullanımının önüne geçilmesi için herkesi duyarlı olmaya davet eden Ünver, yetkililere seslenerek konuyla ilgili denetimlerin artırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Kardeşim dönüme ne 25 inden bahsediyorsunuz 80 90 liradan sulanıyor hatta şirket sulama alanı dışında olan yerlerede 2 katı yani dönüme 150 160 tlden sulama izni veriyor bu defada çiftçi kardeşim o kadar para verdim diyo 24 saat hiç suyu kesmeden tarla suluyor yani bu şirketin suçu biran önce vanalara saat takılmalı kafaya göre su sulanmamalı

Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Bu sulu tarıma geçilmesi fayda yerine zarar getirdi alaca acayip göç alıyor alaca da alacalı kalmadı, öz alacalılar alacayı terkederkeninsanlar dışarıdan gelenlere iş veriyor

alacalı
alacalı - 1 ay Önce

ben hiç sulamadan para ödedim o nasıl olacak sulasam yüreğim yanmaz.

Halit Küçükdemir
Halit Küçükdemir - 1 ay Önce

Önce herkes insan olacak, vicdanlı olacak, sonra herşey düzelir.

SIRADAKİ HABER