Kontak kapatmaya hazırlanıyorlar

Çorum’da toplu ulaşım hizmeti veren Ulaş A.Ş. sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

Kontak kapatmaya hazırlanıyorlar

EROL TAŞKAN
Çorum’da toplu ulaşım hizmeti veren Ulaş A.Ş. sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

Henüz dilekçenin işleme alınmadığı öğrenilirken, Ulaş A.Ş. ve Belediye yönetimi arasında görüşmeler devam ediyor. Zarar ettikleri nedeniyle bazı taleplerde bulunan Ulaş A.Ş. ile Belediye yönetimi arasında henüz uzlaşma sağlanamadığı öğrenilirken, işin sonunun kontak kapatmaya kadar varabileceği ifade ediliyor. 

Belediyeden otobüs başı günlük 50 litre yakıt desteği uygulamaya alınırken, farklı konulardaki görüşmeler ve uzlaşma çabalarının da devam ettiği öğrenildi. 

Otobüslerini belediyeye satma tekliflerinin yanı sıra, yolcusu az olan hatların belediye tarafından üstlenilmesine yönelik tekliflerini de belediye yönetimine bildiren Ulaş.A.Ş. yönetiminin, alınacak kararlara göre adım atma hazırlığında olduğu da gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Hattı az olan yolcuların giderlerini belediye üstlensin diyorsunuz ama hattı fazla olan üst üste giden yolcuların fazla gelen paralarını belediyeye verek demezsiniz.

Erkan ballı
Erkan ballı - 6 ay Önce

Adamlar haklı bedava yaşlı taşımaktan helak oldular

çorumlu
çorumlu - 6 ay Önce

önceki mavi renkli otobüslerin birkaçı kırmızı-beyaz renge boyanıp, resmi plakaya çevrilip, belediye servis otobüsü olmuş. Acaba şirket bu otobüsleri belediyeye hibe mi etti?

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Sayın otobüs şöförleri; lütfen durakları kullanalım. Yolun ortasında durup yolcu indir, bindir yapmayalım. Yolu kapatmamaya dikkat edelim…

Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Koysun belediye bunlara tekmeyi. Elbet bir firma alır ihaleyi. Pahalı verilecekse bile bunlara verilmesin

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 6 ay Önce

Memlekete geldim otobüse bindim en yoğun hatların birisinde otobüsün %45i yaşlı yani ücretsiz yolcu yakıt olmuş 13 lira ne kazanacak bu adam. Yaşlılara günlük haftalık biniş limitleri getirilmeli. Bedava diye ordan oraya gezen insanlar biliyorum. Verilen hizmeti suistimal ediyorlar bunun cezasını parasını verip binen adam ödemek zorunda değil.

Corumlu
Corumlu @Sade vatandaş - 6 ay Önce

Saqlikcidan alma polisten alma hep qaribanmi verecek aşil onlardan alacaklar dünyanın masını aliyorlar

EEE.
EEE. @Sade vatandaş - 6 ay Önce

sen baya gezmiş sin araştırmacı gibi hangi hattın sahibisin isminide yaz bari,Biz sizin tomarla para kazandığın günlerde biliyoruz hiç kimse bu para bize çok demiyordu.şimdi para yok diye ağlamaya gerek yok önceki kazandıklarınızdan biraz yiyin

Tokili Namık
Tokili Namık - 6 ay Önce

Hazır bunlar da istemişken sözleşmelerini iptal edin. Belediye bu işi eskiden olduğu gibi kendi yapsın. Kent içi taşımacılık bir rant kapısı bir para kazanmak için yapılan iş kolu değil ... halk için yapılan bir hizmettir. Araclarin yakitini giderini karşilasin yeter. Özele verince bu gözle bakmiyor tatmin edici paralar kazanmak istiyor olmayınca da isyan ediyor.


SIRADAKİ HABER