Köylerin imdadına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetişti

İl Genel Meclisi Ocak ayı üçüncü toplantısında Özel İdare 2021 yılı Yatırım ve Çalışma Programı görüşüldü.

Köylerin imdadına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetişti

FATİH BATTAR
İl Genel Meclisi Ocak ayı üçüncü toplantısında Özel İdare 2021 yılı Yatırım ve Çalışma Programı görüşüldü.

Toplantıda İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak meclis üyelerine 2021 yatırım ve çalışma programı hakkında bilgi verdi.

2021 yatırım çalışma programı kapsamında KÖYDES programından yararlanamayan 25 köyün kanalizasyon, 3 köyün yolu ve 2 köyün tarımsal sulama sorunu çözülecek.

2021 yılında ödenek sıkıntısı olduğu için performans programı hazırlayamadıklarını belirten Çıplak, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Çorum ziyaretinde acil yapılması gereken 4.5 milyon TL’lik projelerle ilgili bir dosya sunduklarını ve projelere 1 milyon 500 bin TL destek vereceklerini açıklamıştı. Geri kalan paranın ise İller Bankası’ndan kredi çekilmesini istemişti. Sunduğumuz projelere 1.5 milyon TL ödenek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi. 3 milyon TL de İller Bankası’ndan kredi çektik. Gelen para önceliğimizi içme suyu, kanalizasyon yol ve tarımsal sulamaya ayırdık. Burada KÖYDES programından yararlanamayan ve acil sorunları olan köyleri seçtik.” dedi

Toplantının devamında 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunu’nun 7.maddesi gereğince Çorum merkez ve ilçelerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli heyetlerinin 2021 yılı faaliyet döneminde görev yapacak hayırsever vatandaşlar seçildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Ne hizmeti kardeşim ya muhtar seçimleri olalı 2 yıl olacak muhtara soruyoruz 2 yılda 1 lirayı birak 1 kuruş yardımı olmadı diyo devlete yardım yapılmış gibi gösteriyorlar ama hiç birşey yapmıyorlar Sonra millet niye göç ediyor niye köyde durmuyor deniliyor SAYIN BAŞKANIMIZ da kentten köye gidin diyor ama köy pislikten geçilmiyor millet niye gelsin Allah rızası için gelin gezin siz gazeteciler yada devlet büyüklerimiz gelin köyün sorunlarını yerinde inceleyin ama kimse gelmiyor seçimdeeeeen seçime

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Bi önceki mesajda köyü yazmayı unutmuşum Alaca ilçesinin Çöplü köyü Allah rızası için gelin kendi gözünüzle görün

SIRADAKİ HABER