LPG’de fiyat farkı tepkisi

Şehirlerarası yolculuk yapan bazı sürücüler, Çorum sınırları içerisinde uygulanan LPG fiyat tarifesinin çevre illerden yüksek olduğunu bildirdiler.

LPG’de fiyat farkı tepkisi

RECEP MEBET
Şehirlerarası yolculuk yapan bazı sürücüler, Çorum sınırları içerisinde uygulanan LPG fiyat tarifesinin çevre illerden yüksek olduğunu bildirdiler.

Civar illerdeki akaryakıt fiyatlarını kıyaslayan sürücüler, Çorum’da LPG pompa satış fiyatının komşu illerin üzerinde olduğunu dile getirdiler.

‘REKABET KURUMU İNCELESİN’
Yozgat, Amasya ve Samsun gibi illerden aynı gün çekilmiş istasyon fotoğraflarını paylaşan Hayati Gürcü, Çorum’da uygulanan yüksek tarifeye tepki gösterdi.

“TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi’nin yanı başındaki Çorum’da LPG’nin daha pahalı olmasına anlam veremiyoruz” diyen Gürcü, “Yoksa akaryakıt tarifesi konusunda şirketler arasında gizli bir ittifak mı var?” diye sordu.
Akaryakıtta uygulanan indirim kararlarının da Çorum’da pompaya tam anlamıyla yansımadığı iddiasında bulunan Gürcü, Rekabet Kurumu’nun bu hususta inceleme başlatması gerektiğinin altını çizdi.

Otogazdaki 50 kuruşu aşan fiyat farkının izaha muhtaç olduğunu vurgulayan Gürcü, yetkililere seslenerek konuyla ilgili açıklama beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakli bir arayis
Hakli bir arayis - 3 ay Önce

Tebrik ederim bu duruma tepki gösteren, çözüm arayan birilerinin olması güzel. Gercekten corumda lpg pahali ve fiyatlar her petrolde ayni...

Corumlu
Corumlu - 3 ay Önce

Şikayet edenler kesinlikle haklı çorumda gerçekten pahalı ve her taraf anlaşmış sanki kuruş bile fark yok.

19
19 - 3 ay Önce

Ne arayan var ne soran.Daha öncede bu durum haber yapılmıştı hiç bir sonuç alınamadı.Lpg bize en yakın yerden geliyor ama fiyatı diğer illere nazaran çok pahalı satılıyor.

Salih
Salih - 3 ay Önce

Çorumun genel olarak çevre illerle kıyaslanıp denetlenmesi gerekiyor.Neden bu fiyat yüksek diye.Sebebi bulunup gereken yapılmalı.Yetkililer göreve.

Samsunlu
Samsunlu - 3 ay Önce

Aynen katılıyorum ben de lpg Çorum da neden yüksek Dibimizde Samsunda bile fiyat uygunken burada neden böyle. Ayrıca Çorumda bütün istasyonlarda fiyatlar birbirlerine çok yakın anlaşılır gibi değil.

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Tabi tatlı para kazanıyorlar niye bıraksınlar dua etmek lazım 4 TL ye çıkarmadıklarına tepki göstermek lazım keşke birisi çıkıp 3.29 TL ye çekse tabii buna da baskılara boyun eğmeyecek bir tesis lazım.

S avci
S avci - 3 ay Önce

Sen kayseriye git 4tl serefsizler acından gebermiş ankarada yeni aldim 3.09.....3...19 fiyat

Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

Sadece corunda deil herilde ayni yapiyolar


SIRADAKİ HABER