Magandalar ÇORBİS'e zarar verdi

Çorum Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete sunulan Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS), Çorum halkı tarafından büyük beğeni toplarken, magandalar akıllı bisiklet ve duraklarına büyük zarar verdi.

Magandalar ÇORBİS'e zarar verdi

Çorum Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete sunulan Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS), Çorum halkı tarafından büyük beğeni toplarken, magandalar akıllı bisiklet ve duraklarına büyük zarar verdi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, sağlıklı bir yaşam ve şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik hizmete sunulan böyle bir projeye zarar verenleri bir türlü anlayamadıklarını söyledi. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının bulunduğu kamu malına verilen zararın yine Çorumlu vatandaşların cebinden çıkığının altını çizen Lemzi Çöplü, “Belediye Başkanımızın seçim taahhütleri arasında yer alan ÇORBİS projemiz hizmete sunulduğu ilk günden beri hemşehrilerimizin beğenisini kazandı. Genç yaşlı, kadın erkek her yaştan hemşehrimiz bisikletleri büyük bir memnuniyetle kullanmaktadırlar. Bir haftada abone sayısı 3681’e ulaştı.” dedi. 

Tüm Çorum halkının cebinden çıkan paralarla yapılan bu hizmete daha bir hafta bile geçmeden binlerce liralık zarar veren magandaları güvenlik kameralarının tespit ettiğini ve bu magandalarla ilgili hukuki süreci başlattıklarını ifade eden Lemzi Çöplü, “Çorum Belediyesi olarak kırılan bisikletleri, zorla yerinden sökülen bisiklet duraklarını, pedalları, dijital ekranları en yenileriyle değiştireceğiz. Hemşehrilerimizin mağduriyet yaşamamaları, onlara kesintisiz hizmet vermek için kırılan ve yerinden kopartılan malzemeleri en kısa zamanda tamir ederek yerlerine monte edeceğiz. Lakin, bu görüntüler Çorum’a ve Çorum halkına yakışmıyor.” dedi.

Lemzi Çöplü, ÇORBİS duraklarında güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğunu hatırlatarak magandaların yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını sözlerine ekledi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İNSANOĞLU
İNSANOĞLU - 1 ay Önce

Gittikleri piknik yerini çöp dağına çeviren arsızlar da bunlar, sokaklarda bağıra bağıra küfür eden insan artıkları da bunlar, tarihi kalıntıların doğal güzelliklerin üzerine yazılar yazıp tahrip eden hayvanlardan aşağı olanlar da bunlar, gözünü kırpmadan başkasının kim bilir ne emeklerle biriktirdiği malını çalıp vicdanı sızlamayanlar da bunlar...
Bunları var ya bunları hepsini birden toplayıp atacaksın ıssız ve çorak bir adaya ve sonra ne ekmek vereceksin ne de su...

Salih
Salih - 1 ay Önce

Elleri kırılsın inşAllah.Modeseden yada kameralardan tespit edilip maddi zararları misliyle alınsın magandalardan.Gereken yapılsın.Ahlaksızlar

yorumcu
yorumcu - 1 ay Önce

Vatan haini şerefsizler yakalansın. Devletin malına zarar veren köpeklerlere yaptığı işin 10 katı ceza verilmeli.

yakup sayat
yakup sayat - 1 ay Önce

...

SIRADAKİ HABER