MEM’de devir-teslim töreni

Yaklaşık 6 ay önce olaylı bir şekilde Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ömer Yılmaz, görevi Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı hemşehrimiz Yakup Sarı’ya devretti.

MEM’de devir-teslim töreni

FATİH BATTAR

Yaklaşık 6 ay önce olaylı bir şekilde Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ömer Yılmaz, görevi Mardin Büyükşehir Belediyesi İdari Genel Sekreter Yardımcısı hemşehrimiz Yakup Sarı’ya devretti.

Sabah saatlerinde de devir-teslim töreni düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlü bahçesinde gerçekleştirilen devir-teslim töreninde Ömer Yılmaz, yeni Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya görevi devretti.

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Ömer Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile vedalaşarak Çorum’dan ayrıldı.

Hatırlanacağı üzere 12 Haziran tarihinde vekaletle yürütülen Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olup Bozok Üniversitesi’nde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak çalışmakta olan Ömer Yılmaz atanmıştı.

Atama kararının duyulması üzerine vekiller ve il yöneticileri, kararnamenin iptali ve birkaç aydır Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne vekalet eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban’ın İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşmüştü. Bu gelişmeler yaşanırken, Çorum Valiliği ile bazı bakanlıklar arasında telefon trafiğine de yol açan ve günün konusu haline gelen atamada yaşanan son gelişme İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın makamında çekilmiş fotoğrafı ve “görevine başlamıştır” notunun İL MEM’in resmi sitesinde yayınlanmıştı.

Bu arada yeni Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da Milli Eğitim personeli ile tanışarak, sabah saatlerinde makamına geçti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 yıl Önce

Belediye idari sekreter yardimciligindan Il Milli Egitim Mudurlugune. Dusundurucu bir atama

Çorumlular ile Gayserililer
Çorumlular ile Gayserililer - 2 yıl Önce

Zamanında Başbakan seçilen Süleyman Demirel'e nezaket ziyaretleri başlamıştır.
Yaveri der ki;
Çorumlular ile Kayserililer geldi kimi alayım efendim.
Demirel Çorumluları hemen alın içeri onlar tayin-torpil ister,
Gayserililerse yatırım neyi ister gönder gitsinler der :)
Eee şimdi hak vermiyor değiliz.
Çalışkan Müdür 6 ayda gönderildi...

SIRADAKİ HABER