Merzifon aldı başını gidiyor

Son zamanlarda Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılan yatırımlar, "Merzifon aldı başını gidiyor." sözleriyle imrendiriyor. 

Merzifon aldı başını gidiyor

HABER/YORUM: EROL TAŞKAN

Son zamanlarda Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılan yatırımlar, "Merzifon aldı başını gidiyor." sözleriyle imrendiriyor. 

Merzifon OSB'nin kamuoyuna yansıyan hedeflerini incelediğimizde istihdam rakamı dikkat çekiyor. Kısa vadeli hedefleri Aralık ayı için 6 bin olan Merzifon OSB, şu an 4 bin 618 kişinin istihdamına ev sahipliği yapıyor.
Mevcut alanlarında 41 fabrika var, çok yakın zamanda 6 fabrika daha üretime başlayacak ve bu sayı 47 fabrikaya çıkacak.  

Genişleme alanında yürütülen çalışmalarla birlikte yeni yatırım görüşmelerin sürdüğünü de yatırımcı çevrelerden öğreniyoruz. 

Tüm bunları kıskançlık ifadesiyle değil, imrenme ifadesiyle dile getiriyoruz. Türkiye'nin neresine olursa olsun, yapılan her yatırımın bu milletin daha da güçlenmesine katkı sağlayacağı inancıyla üretimin artıyor olmasından elbette memnunuz. 
Tabi ki bizim OSB'miz de göz bebeği. Memleketimizin istihdam ve üretimine sağladığı katma değer her zaman gururumuz oldu. 

Benzer müjdeleri Çorum OSB'den de duymak istiyoruz. Gidelim, konuşalım, bu artışın sebeplerini tek tek gözden geçirelim. Varsa bizden daha iyi uygulanan çalışmalar, örnek alalım. Koca Çorum Merzifon'dan örnek mi alırmış demeden, iyi örneğin gerekirse bir köyden dahi alınabileceği gerçeğini kabul ederek adımlar atalım. 

Hızla artan bu yatırımların altında mutlaka ciddi sebepler vardır. Siyasetçileri mi atılgan, bürokratları mı daha cevval, şartları mı daha uygun? Sebep hangisi olursa olsun sorup soruşturalım. 

Yatırım hatır için yapılmaz, yatırımcı göçmen kuş gibidir. Göçmen kuşlar iklimi kendine uygun olmayan bir yere kolay kolay gitmez. yuva kurmaz. Yatırımcı da şartların uygunluğuna elbette ki dikkat eder. Yatırımcıyı Merzifon'a çeken iklim şartlarının Çorum'a da uyarlanması hiç de fena olmaz gibi gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Talha
Ahmet Talha - 8 ay Önce

Haberini yaptıgınız Çorumlu arkadaşlara bir sorun. Neden Merzifona açtınız tesisi diye

Necla başak
Necla başak - 8 ay Önce

Merzifonumun
yönetenlere veorada yaşayan çalışkan
hemşehrilerime selam olsun .

Tren uçak
Tren uçak - 8 ay Önce

Merzifon havaalanına sahip olması demiryoluna sahip olması yatırım için yeterli diye düşünüyorum

Tuğba Topuz
Tuğba Topuz - 8 ay Önce

Pavyon ve Fuhuşda da Aldı başını gitti Merzifon bunuda belirtin bahsedin lütfen

Rıdvan dursun
Rıdvan dursun - 8 ay Önce

Ne mutlu merzifonluyum diyene, bende dahil. :)

mehmet temel
mehmet temel - 8 ay Önce

yakında hepinizi Amasya'ya bağlayacağız :)

Burcu
Burcu - 8 ay Önce

@Trenucak merzifonda teen yolu yok ki. Ama çok iyi yoneten bir belediyesi var. Bence başarının sırrı burda.

Ahmet Ali Doğanay
Ahmet Ali Doğanay - 8 ay Önce

Çorum merkez Başkent e daha yakın il özel idaresi Mv. Leri Belediye Başkanlarımız niye arğe geliştirme Gurubu kursunlar İstanbul’da o kadar çorap fabrikası var burada belediye yer versin teşvik etsinler ..!


SIRADAKİ HABER