‘Mesajı aldık, uygun adımları atacağız’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerini değerlendirdi.

‘Mesajı aldık, uygun  adımları atacağız’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerini değerlendirdi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, 24 Haziran seçimlerinin tarihi ve Türkiye’nin geleceği açısından kader seçimi olduğunu hatırlatan İl Başkanı Karadağ, 2002 yılından beri olduğu gibi bu seçimden de AK Parti’nin hem Türkiye genelinde, hem de Çorum’da birinci parti olduğunu vurgularken, “Milletimiz hamdolsun irade, erdem ve cesaretle devam dedi. Seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızdır” dedi.

Seçimlerinin sonuçlarının netleşmesinin hemen ardından harekete geçerek yerel dinamikleri oluşturan kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların seçime dair görüş, düşünce, öneri ve fikirlerini aldıklarını anlatan Karadağ, gerçekleştirilen İl Yönetim Kurulu toplantısında da seçim propaganda süresince saha çalışmalarını değerlendirdiklerini ifade etti.

Tüm ilçelerin seçim sonuçlarını da detaylı bir şekilde değerlendirdiklerini ifade eden Karadağ, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın ise il, ilçe köylerinin seçim sonuçları hakkında detaylı bilgi verdiğini vurguladı.

Seçimde Çorum teşkilatı olarak kısa sürede yapılması gereken tüm çalışmaları yapmanın gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Karadağ, “Partimiz kurulduğu günden itibaren girdiği her seçimden galip çıkmıştır. Bu seçimde de hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimizin büyük teveccühü ile ilk turda yeniden Cumhurbaşkanı seçilmiştir, hem de Cumhur İttifakı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu elde etmiştir. Çorum’da partimiz 4 milletvekilinden 3’ünü kazanmıştır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye ortalamasının 12 puan üstünde Milletvekilliği ortalamasında 10 puan üstünde oy almıştır. Çorum yine bu sadece Türkiye’de değil dünyada başka bir siyasi partiye nasip olacak bir şey değil. Milletimiz kendisine bir lider, önder bulduğu takdirde o liderin etrafında kenetlenmesini bilen anlayışın tezahürüdür. Bu başlı başına milletimizin zaferidir.” diye konuştu.

AK Parti’nin MHP ile oluşturduğu ittifaka da değinen Karadağ, milletin Cumhur İttifakına büyük teveccüh gösterdiğini anlatarak, “Milletimiz sandıktan, ‘birlikte bu ülkenin geleceğini inşa etmeye devam edin’ mesajı vermiştir. Bu mesaj gereği de Sayın Cumhurbaşkanımız değerlendirmesini yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Biz de Çorum AK Parti kadroları olarak aynı mesajı Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte değerlendirdik. İşin sonucuna uygun adımlarımızı atmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Seçimden hemen sonra bir sonraki seçimin çalışmalarına başladıklarını ifade eden Karadağ, yerel dinamikler, saha ve parti teşkilatlarından alınan tüm bilgiler ışığında yerel seçimlere hazırlık teşkil edecek çalışmaların alt yapısına şimdiden başladıklarını kaydetti.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
gurbetçi
gurbetçi - 4 yıl Önce

Mesajı almanıza gerek yok havaalanı ve hızlı trenden vazgeçtik bizi Yozgata bağlamayın yeter.

cengiz
cengiz - 4 yıl Önce

kibiri ve gururu bırakın millete tepeden bakmayın sayın cumhurbaşkanının sayesinde alınan oyları kendinizi sanmayın her eve girmeye uğraşmayın gönüllere girmeye çalışın bırakın şirket elemanları ile işkura alınacak kişilere karışmayı su yolunda aksın

Macitözülü
Macitözülü - 4 yıl Önce

Mesajı aldıysanız pılınızı pırtınızı toplayın gidin AKP ye zarar veriyorsunuz

Aydın
Aydın - 4 yıl Önce

İstenilmeyen Millet vekili Halka soruldu mu bu millet vekilini nasıl biri olduğunu vede yaptıklarını görmezden gelinirse olan bu Sokaklarda halk bu seçimde Velik oyumu Mhp vereceğim Akp bu sefer millet vekili için vermeyeceğim

SIRADAKİ HABER