'Meydandaki aksaklıklar giderildi'

Çorum’un prestij projelerinden bir tanesi olan Kent Meydanı’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın meydanda meydana gelen küçük çaplı aksaklıkların yüklenici firma tarafından giderildiğini belirtti.

'Meydandaki aksaklıklar giderildi'

Çorum’un prestij projelerinden bir tanesi olan Kent Meydanı’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın meydanda meydana gelen küçük çaplı aksaklıkların yüklenici firma tarafından giderildiğini belirtti.

Beraberinde Belediye Başkan yardımcısı Alper Zahir ile birlikte Kent Meydanı’nda incelemeler yapan Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın, geçici kabulün yapılmasının ardından meydanda çeşitli göçmelerin meydana geldiğini bu göçüklerin yüklenici firma tarafından yapıldığını ifade etti. Yüklenici firmanın 18 aylık teminat süresinin devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın meydan içerisinde yer alan 2 iş yerinden bir tanesinin millet kıraathanesi yapılacağını diğerinin ise kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde yeni bir çökmenin meydana geldiğini belirten Başkan Aşgın “Çorum Belediyesi’nin önemli yatırımlarından biri olan Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı 08.02.2018 tarihinde teslim alınarak hizmete açılmıştı. Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkının geçici kabulü yapıldıktan sonra meydanda oluşan küçük çaplı çökmeler tespit edilmişti. Bu kusurlar yüklenici firmaya yaptırıldıktan sonra yeniden çökmeler meydana gelmiştir. Bu husus yüklenici firmaya bildirildi, firma Ramazan bayramı sonunda gelip meydandaki çökmeleri yapacaktır. Söz konusu işin sözleşmede yer alan 18 aylık teminat süresi devam etmekte olup, yüklenici yapmadığı takdirde namı hesabına belediye tarafından yaptırılacaktır. Öte yandan meydan içerisinde yer alan 2 iş yerinden 1 tanesi daha önceden de belirttiğimiz gibi millet kıraathanesi olacak bir diğerini ise kısa süre içerisinde ihaleye çıkartacağız. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun meydanın eksikleri tam olarak bitmeden teslim almayacağız” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin sucu
Hüseyin sucu - 3 yıl Önce

Daha öncede Çorum valiliğine ve belediye başkanlığına mail attım ama beni önemsemediler neden meydanda bir tane şanlı türk bayrağımız yok ve bayrak direği yok lütfen dikkate alırsanız sevinirim

Ayıp yahu
Ayıp yahu - 3 yıl Önce

Yapım aşamasında sorumlular Daha dikkatli olsaydı bu arızalar yaşanmazdı inşaatı yapana uygulansın. Ayrıca otoparklar yol kenarlarına keyfi dualar yerleştiriyor bunlarada bir çekidüzen verilsin ara sokaklarda dar olan yollar dahada daralıyor bunlar yüzünden. ayıptır yahu

Büşra
Büşra - 3 yıl Önce

Belediye başkanı corumda mi istanbulda oy mu kovalıyor bu haber bu resimler eski mi yeni mi

emre
emre - 3 yıl Önce

bayram bitti geldiler mi yoksa belediye kendisimi yapacak firmaya kıyak olsun diye

SIRADAKİ HABER