MHP'de kongre süreci 18 Eylül’de başlıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, 13. Olağan Kongre süreci kapsamında ilçe kongrelerinin 18 Eylül’de başlayacağını açıkladı.

MHP'de kongre süreci 18 Eylül’de başlıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, 13. Olağan Kongre süreci kapsamında ilçe kongrelerinin 18 Eylül’de başlayacağını açıkladı.

Covid-19 salgını dolayısıyla yaşanan olağan dışı şartlarda ilçe kongrelerinde titizlikle alınması gereken kuralların, 4 Ağustos 2020 tarihinde Genel Merkez Başkanlık Divanı toplantısında alındığını belirten İl Başkanı Karapıçak, “Buna göre; maske, temizlik ve sosyal mesafe kuralı hassasiyetle uygulanacaktır. İlçe kongrelerinin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, girişlerde el dezenfektanları bulundurulacaktır. Kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşleri ölçülerek, her birine maske temin edilecektir. Delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları sağlanacaktır. Oy kullanma işlemi sırayla yapılacak, delegeler oy kullanma işleminden sonra sandık başında beklemeyeceklerdir. Kongreler, seyircisiz bir şekilde ve sadece hazirun listesinde adı bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.” dedi.

Kongre sürecinde birlik ve beraberlik havasını yansıtan bir atmosferin teneffüs edilmesinin elzem olduğunu söyleyen Karapıçak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Şu günlerde partimizden beklenen ve aranan birliktelik havasını, dayanışma ruhunu aksettirecek en uygun vasıta, bilhassa ilçe kongrelerinin tek ses, tek yürek, tek bilek hâlinde gerçekleştirilmesidir.

‘KAZANAN TÜRKİYE OLACAK’

Bilindiği gibi aynı gerekçelerle kurultay sloganımız “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik” olarak belirlenmiş ve bu konsepte bir de “Kazanan Türkiye olacak” mottosu eklenmiştir. O itibarla ilçe kongrelerine Genel Merkezimizden onayı alınan dava arkadaşlarımızla birlik ve bütünlük içerisinde gidilecektir.

Çorum İl Başkanlığı olarak kongreleri 18 Eylül Cuma günü Merkez İlçemiz ile başlatıyoruz. Kongrelerimizi 27 Eylül’de 9 günlük süre zarfında inşallah tamamlamış olacağız.
Milliyetçi Hareket Partisi Kongresi bir siyasi organizasyonun yasal zorunluluğundan öte çok daha büyük anlam ifade etmektedir. Türk Milliyetçilerinin son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi, Anadolu coğrafyasında olduğu kadar Türk dünyasının ve bütün gönül coğrafyamızın yeniden dirilişi için yegane umududur.

‘TEŞKİLATÇILIK ÇELİK GİBİ İRADE KATIKSIZ TESLİMİYET GEREKTİRİR’
Teşkilatçılık çelik gibi irade katıksız teslimiyet gerektirir. Bizler de bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu yol haritasından zerrece taviz vermeden Türk milletinin umudu olan Cumhur ittifakını daha da güçlendirecek 2023 Lider Ülke Türkiye hedefimize ulaşma yolunda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. 

Liderimizin ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda bütün ülküdaşlarımızı, partimize  gönül veren bütün vatandaşlarımızı bir ve beraber olmaya davet ediyoruz. 
Kongrelerimizin milletimize ve devletimize hizmet yolunda hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum, Milliyetçi Ülkücü camiamıza ve bütün hemşehrilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)

 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet göl
Ahmet göl - 6 ay Önce

Başarılarınızın devamını dilerim... Allahım bu ülkede devlet beyin çorumdada sizler gibi vatan sever şahısları eksik etmesin...

Kürşat yıldız
Kürşat yıldız - 6 ay Önce

Kongre nin hayırlara vesile olmasını dilerim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Vedat akbulut
Vedat akbulut - 6 ay Önce

Milliyetçi hareket partisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yıllarca ak partiye oy vermiş biri olarak yeni göreve gelen il yönetimini tebrik ve takdir ediyorum muazzam işler yaptılar Mhp nin gerçek gücünü gerçek misyonu Çorum halkına gösterdiler yıllarca MHP temsil noktasın da hem siyaseten hemde bürokraside gerçek MHP nin yıllardır var olan gücünü Çorum’a göstermişlerdir şahsım ve çevremin tüm oyları MHP ye bundan sonra Çorum yıllardır özlenen güçlü MHP yi gördü Allah yollarını bahtlarını açık etsin inşAllah emekleri zayi olmaz

Sami basar
Sami basar - 6 ay Önce

Kongrenizin hayırlara vesile olmasını Birlik ve beraberlik içinde başarılarınızın devamını dilerim

SIRADAKİ HABER