MHP İl Başkanı Karapıçak, öğretmenleri kutladı

MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

MHP İl Başkanı Karapıçak, öğretmenleri kutladı

MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

“Öğretmenlik mesleği insanlık tarihinin en ulvi mesleğidir. İnsana şekil vermek, büyütmek, olgunlaştırmak, kemale ermesinde rehber olmak kutsal bir vazifedir. 24 Kasım münasebetiyle, yetişirken şahsımızın, büyüdükten sonra neslimizin imarında sorumluluk üstlenen bütün öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum.” diyen Karapıçak, günün anlam ve önemine işaret ettiği açıklamasında şunları söyledi; “Cumhuriyetin ilk yıllarında yolsuz, okulsuz Anadolu toprağının her karışında fedakarlık destanları yazarak; köyüne, mahallesine, şehrine, ülkesine sığmayan kahramanları, devlet adamlarını, bilim adamlarını ve sanatçılarımızı yetiştiren öğretmenlerimiz Başöğretmenimizle birlikte bu devletin asıl kurucularıdır. Bugün ve yarında Türk Devletinin kalkınması ve güçlenmesinin mimarı onlar olacaktır.

Tarih bize göstermiştir ki; öğretmene ve eğitime değer verdikçe büyüyüp güçleniyoruz, tersi olduğunda sarsılıp tökezliyoruz. Ülkemizin milli hedeflerine ulaşması için “fikri, vicdanı, irfanı hür” nesillere ihtiyacımız var. Bu neslin mimarı da hiç şüphesiz fedakar öğretmenlerimiz olacaktır.

Eğitim ve öğretmenler her türlü siyasi çekişmenin, politik hesapların dışında ve üzerinde tutulmalıdır. Öğretmenlik mesleği hakettiği saygınlığa kavuşturulmalıdır. Mesleki kariyerin tek kriteri “mesleki liyakat” olmalı ve buna herkes saygı duymalıdır. Eğitim, Eğitim Yöneticisi ve Öğretmen atamaları siyasetin değil, Devlet Aklının konusu olmalıdır. Öğretmenleri ve eğitim camiasını ucuz politik çıkarların, adamcılığın, yandaşlığın konusu yapmak bu milletin bekasına yapılacak en büyük saldırıdır. Çünkü öğretmen yarınımız, demektir. Geleceğimiz, ufkumuz demektir. Öğretmeni siyasetin güç harmanında savurmak ihanetten başka bir şey değildir. 

Çok yakın bir tarihte 15 Temmuz ihanetini bu millete yaşatanların ihanet tohumlarını ilk önce eğitim ve öğretmenler üzerine saçtıklarını unutmayalım. Siyaset kurumu iştahını ve ihtirasını eğitimin üzerinden uzak tutmalıdır. Öğretmen kimsenin adamı, kimselerin mensubu olamaz!

Okul Müdürü, İlçe Müdürü, İl Müdürü, Müfettiş kimsenin adamı olamaz! Öğretmenlik peygamber mesleğidir. Siyaset kurumunun öğretmenler için yapacağı tek şey; Devletine milletine, ailesine, iyi ve faydalı insan yetiştirme gayretinde olan öğretmenlerimizin daha iyi eğitim altyapısına kavuşmaları ve özlük haklarının iyileştirilmesi olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak öğretmenlerimizin daha iyi ekenomik şartlara kavuşması ve özlük haklarının iyileştirilmesi için “Öğretmenlik Meslek Kanunu” hazırlıklarını yakından takip etmekteyiz. Eğitimi siyaset üstü bir “Milli Dava” olarak gören anlayışımızdan taviz vermeyeceğiz.

Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Emekli olan ve görevde olan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 20:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 yıl Önce

Okul Müdürü, İlçe Müdürü, İl Müdürü, Müfettiş kimsenin adamı olamaz!Kaldı mı birilerinin adamı olmayan...

SIRADAKİ HABER