‘Millet darbecilerin canına ot tıkadı’

Dilipak 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Çorumlulara “15 Temmuz’un Arka Planı” konulu konferans verdi.

‘Millet darbecilerin canına ot tıkadı’

M. BURAK YALÇIN

Ünlü Yazar Abdurrahman Dilipak 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Çorumlulara “15 Temmuz’un Arka Planı” konulu konferans verdi.

Hürriyet Meydanındaki platformda konuşan Abdurrahman Dilipak, “Birileri bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek istiyor” diyerek 15 Temmuz’da milletin bu oyunu bozduğunu, darbecilerin ve emperyalistlerin canına ot tıkadığını söyledi.

Emperyalizmin Türkiye üzerinden İslam coğrafyasını işgal ederek bu coğrafyadaki madenleri sömürerek varlığını sürdürmek istediğini ifade eden Dilipak, “1990 yılına gelirken komünizm yıkıldı. Bugün ki yaşanılan kapitalizm Siyonizm ve kapitalizm krizi. Bu kriz bugünden yarın da bitmeyecek. Emperyalizm Türkiye üzerinden İslam coğrafyasını işgal ederek bu coğrafyadaki madenleri sömürerek varlığını sürdürmek istiyor. Kapitalizm öyle bir düzen kurdu ki dünyadaki 62 patron dünya gelirinin yarısından fazlasına sahip. Dünya gelirinin yarısı sadece 62 patrona gidiyor. Bu patronların yarı Amerika’da oturuyor, bir kısmı Avrupa’da diğerleri de dünyanın değişik bölgelerinde. Öyle bir düzen kurdular ki bir kişi 40 pul, 40 kişiye bir pul. Böyle bir dünya sürdürülemez. Böyle bir dünyayı sürdürmek için savaşlarda çıkaracak terörde finans edecek. Boş durmayacak bizi bize kırdıracak darbelerde yapacak. Bu düzen sona erdirilmedikçe darbelerde bitmeyecek. Şeytan fazla mesai yapacak. Sadece karanlığa küfrederek bu sorunu çözemeyiz” dedi.

“Dünya 5’ten büyük” diyecek yeni bir neslin yetişmesi gerektiğinin altını çizen Dilipak, “Kovaya su doldurmadan önce dibindeki deliği kapatmanız gerekiyor. Onun için dünya 5’ten büyük diyecek yeni bir nesil yetiştireceksiniz. Herkes için adalet özgürlük istiyoruz. Sadece Müslümanlar için değil herkes için bunu istiyoruz. Cehennemin ateşi Esed’in ateşinden daha yakıcı” diye konuştu.

Dilipak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz müslümanız, müslümancı değiliz. Birileri bizi dinimizden vazgeçirip kendi heva ve heveslerinin, kendi iktidarının taşeronu yapmak istiyorlar. Haksızlık kimden gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı olacağız. Zalim babamız da olsa, düşmanımız mazlum olsa da. İşi ehline vereceğiz. Yeni bir medeniyet kuracaksak sadece meslek edinmek için değil, dünyada ne olup bittiğini anlamak için de okuyacağız. Yeni dünyayı inşa edebilmemiz için yeni insanlara ihtiyacımız var. Bilgiyle imanla sevgiyle dolu insanlara ihtiyacımız var.

Dünya nüfusunun 4’te biri Hindistan’da yaşıyor. Hindistan eski bir Türki devlet. Babürşahlı. Tayyip Erdoğan’ın arkasındaki yıldızlardan birisi Babil yıldızı. Bizi neden hedef aldılar. Gücümüzün farkın damıyız. Hindistan’da devlet kurduk 300 yıl. 184 milyon Pakistanlı, 145 milyon Bangladeşli, 250 milyon Hintli Müslüman var. Dünyada yaşayan 3 müslümandan birisi Hint kökenli. 110 ülkeye gitmezsek FETÖ gider. Hindistan’ın sahip olduğu toprak Çin’in sahip olduğu toprağı yarısı.

Herkesin inandığı gibi yaşayacağı düşündüğünü özgürce ifade edebileceği katılımcı, çoğulcu, şeffaf, insan haklarına saygılı yeni bir medeniyet kurmamız gerekiyor. Terör, darbeler ve savaş bizim bunu gerçekleştirmemizi önlemek için yapılıyor. Ya da bu iddiadan vazgeçeceğiz. Efendilerin verdiği kadar yetineceğiz. İslam coğrafyasının işgali için Amerika’ya ucuz asker olacaksınız. 15 Temmuz’da millet bu teklife hayır dedi. FETÖ ABD’nin taşeronuydu. Tek başımıza kurtuluşumuz yok. Bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm önerisi bizim önerimiz olmayacak. Allah’ın rızasının tecellisinin vesilesi olacağız. Herkes için barış, adalet ve hürriyet talebiyle yola çıkacağız.

Eskiden IMF’den 300 milyon dolar borç almak için 3 sene bekledik. Şimdi mazlumlara 7 milyar dolar harcıyoruz. 15 Temmuz gecesi tüm mazlumların Türkiye için dualar edildi. Her ülkede ordu vardır devleti korur, her ülkede polis var milleti korur bizde bir millet var devletini korur, ordusunu korur, polisini korur. Dünyaya medeniyet nedir onu öğretir. 15 Temmuz da sadece Türk milleti değil tüm dünya mazlumları umut kazandı. 15 Temmuz sadece FETÖ’ye kazanılmadı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER