Milletin parasıyla keyfi gezi mi?

Çorum İl Genel Meclisi, kamuoyunda tartışmaya neden olacak bir karar aldı.

Milletin parasıyla keyfi gezi mi?

RECEP MEBET

Çorum İl Genel Meclisi, kamuoyunda tartışmaya neden olacak bir karar aldı.

8 Ağustos 2018 Salı günü gerçekleşen son Meclis toplantısında, basın mensuplarının salondan ayrılmasının ardından yazılı bir önerge verildiği öğrenildi.

İktidar ve muhalefet partileri temsilcilerinin ortak imzasıyla Meclis Başkanlığı’na sunulan önergede, tüm üyelerin katılımıyla İtalya’ya bir gezi düzenlenmesi teklif edildi.

TARTIŞMALI KARARA VALİLİK ONAYI

“Yerel yönetim çalışmaları hakkında bilgi ve tecrübe edinmek için, İl Genel Meclisi olarak tüm üyelerin katılımıyla İtalya’ya inceleme ve teknik bir seyahatin düzenlenmesi” konulu madde, yapılan görüşmelerin ardından oy birliğiyle kabul edildi.

İl Özel İdaresi’nin resmi internet sitesinde yayımlanan Meclis kararı, Çorum Valiliği’nce de onaylandı.

MİLLETİN CEBİNDEN TATİL Mİ?

Kamuoyu tepkisinden çekinildiği için büyük bir gizlilik içinde alındığı düşünülen yurt dışı gezi kararı, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ortamda keyfi bir tercih olarak algılandı.

Hükûmetin tasarruf tedbirleri ile ilgili genelgelerine rağmen mevzuat açısından da tartışmalı bir karara imza atan Meclis, adeta tatil havasında bir gezi için devletin döviz cinsinden harcama yapmasına neden olacak maliyetli bir program hazırladı.

ABD’nin dolar kuru üzerinden başlattığı ekonomik savaşa karşı Türk halkı varını-yoğunu ortaya koyarken İl Genel Meclisi Üyeleri’nin yurt dışı seyahat kararı alması hayretle karşılandı.

Türkiye’yi hedef alan ekonomik saldırılara karşı Meclis Üyeleri’nden de duyarlılık beklediklerini ifade eden vatandaşlar, alınan kararın iptal edilmesini istediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakikat
hakikat - 3 yıl Önce

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

polismemuruCemil
polismemuruCemil - 3 yıl Önce

Başka zaman birbirlerini yerler iş menfaat olunca nasıl da birlik oluyorlar. İl genel meclisinin tam olarak görev tanımı nedir? Ne iş yapar bu insanlar

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Elimizle haramzadelere yer verdik Allah affetsin ama hakkımda haram olsun

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

Çok vatansever CHP ve MHP niye önergeyi kabul etmiş. Hele de basın çıktıktan sonra bunu gündeme almak ne kadar ahlaki? Memleketin siyasileri söz konusu maaş ve keyfi şeyler olunca çok bir ve beraber oluyorlar. MaşAllah. Dilerim incelemeleriniz memlekete çok çok faydalı olur.

bir bilen
bir bilen - 3 yıl Önce

Zehir zıkkım olsun yediğiniz paralar! milletin parasıyla saklı gezi gezi düzenleyin kendinize aman çalışalım faydalı olalım demeyin janti hırsızlar

Ne önemi var ki
Ne önemi var ki @bir bilen - 3 yıl Önce

Zehir zıkkım olsun basının önünde Allah kitap hak hukuk adalet basın gidince gezi keyif tatil şane

baki taştan
baki taştan - 3 yıl Önce

sözün bittiği yer ne diyeyim Allaha havale ediyorum

Hakkı
Hakkı - 3 yıl Önce

Alayı ilkokul mezunu bir meclis .tek kelime yabancı dil bile bilmezler. yurt dışında ne araştırıp da öğrenecekler mış. Cumhurbaşkanı diyor ki tasarruf yapın ,dolar bozdurun ,euro bozdurun, ithal mal kullanmayın; Bunlar da vatandaşı resmen keriz yerine koyuyor.

Adam
Adam - 3 yıl Önce

Neyi inceleyecekler konusu belirlimi Acaba nicin Italya gezi once ve sonrasinda incelenecek konunun kapsamli bir calismasi yapiliyor mu


SIRADAKİ HABER