‘Milli Eğitimle tüm işbirliğimizi çekeriz’

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Çetin Başaranhıncal ve Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’ın görevden alınmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

‘Milli Eğitimle tüm işbirliğimizi çekeriz’

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Çetin Başaranhıncal ve Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban’ın görevden alınmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yahya Çoban’a büyük bir haksızlık yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarı ile yürütürken hiçbir mazeret ve gerekçe gösterilmeden görevinden alınan Sayın Yahya Çoban’a büyük bir haksızlık yapılmıştır. Devlet idaresini bilen ve milli eğitim camiası tarafından kabul gören ve yaptığı çalışmalar ile takdiri hakkeden değerli bir bürokratımızın görevden alınma kararından ve hatasından vazgeçilmelidir. İş dünyası olarak, Milli Eğitim ile yaptığı tüm iş birliklerinden imtina edeceğimizi ve yürütmekte olduğumuz proje okulu faaliyetlerinden de feragat edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 yıl Önce

sanayi odasının bile milli eğitim müdürünün değiştirilmesinde söz hakkı var ama milli eğitim bakanlığının böyle bir hakkı olmamalı.enteresan

hassan
hassan @hasan - 2 yıl Önce

idareciler atamayla gelir atamayla gider.burda milletin istediği birşey göremiyorum.sanki müdür genel seçimde sandıkları patlatıp gelmiş oraya.

???
??? @hasan - 2 yıl Önce

Kafaya bakkkk.Şunu unutma milletin istediği olmuş.

Yuh artık !
Yuh artık ! - 2 yıl Önce

Sanırsın ki memleketi uzaya çıkardıydı da bi Yozgatlı geldi indirdi ...

Oxford
Oxford - 2 yıl Önce

Sanayi ve ticaret odası sanat okulunu Oxford düzeyine mi çıkaracak.Sanat okulu her haliyle zaten tükenmiş.Buyurun,desteğinizi çekebiliyorsanız hemen çekin..

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

Yahya Hocama yapılana rıza göstermemiz mümkün değil velakin bu hususta mv nin ve oda temsilcilerinin medyanın havaalanı hızlı tren vb hususlrda bu tepkinin binde birini bile göstermemesi çok ilginç çorumlunun gücü sadece bir tayine mi yetiyor hayret

murat
murat - 2 yıl Önce

Olay tam ne anlamadım ama bi iç siyasi çekişme galiba..
Sanırım sayın erdoğan AKP ye komple bi reset atacak. Atmalıda...

Türk
Türk - 2 yıl Önce

ak partinin içindeki safraların uyguladığı politikaların bu partiye ne kadar zarar verdiğini nedense hiç kimse düşünmüyor. sayın ticaret ve sanayi odası ve ticaret borsası yetkililerini tebrik ediyorum. zaman birlik olma ve dik durma zamanı. her konuda böyle birlik olursak ve dik durursak, bu tür provokatif hareketleri asgariye indirmiş oluruz. oy oranlarının biraz daha düşmesi lazım demek ki.

Çorum19
Çorum19 - 2 yıl Önce

Tebrikler başaranhıncal, aynı duyarlığı havaalanı konusunda da bekliyoruz

Eray
Eray - 2 yıl Önce

Adam kutuphane daire baskani ne
anlar milli eğitimden. Torpil torpil torpil. Torpille daire baakani ol. Sonra baska bir ile milli efitim müdürü ol. Egitim sistemi ile ilgili ne biliyorsun hic. Ek ders sinav su bu hic ama iste arkasi var. Yazik yazik yazik

Türkoğlu Türk
Türkoğlu Türk @Eray - 2 yıl Önce

Yahya Çoban,Özcan Kuşcu,Hüseyin Kır ve isimlerini sayamadığım onlarca MeM idarecisi ve okul müdürleri,ve yardımcıları nasıl bu koltuklara geldiler.TORPİLLE...Var mı aksini söyleyebilecek olan?CHP li önermiyorum.Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünde MHP li olduğu bilindiği halde atanmış bir idareci var mı?


SIRADAKİ HABER