Müftülüğe şehir merkezine yeni bina yapılacak

Çorum İl Müftülüğü için İnkılap Ortaokulu yanında yeni hizmet binası yapılacak.

Müftülüğe şehir merkezine  yeni bina yapılacak

FATİH AKBAŞ
Çorum İl Müftülüğü için İnkılap Ortaokulu yanında yeni hizmet binası yapılacak.

Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında İl Müftülüğü yeni hizmet binası arazisinin imar planı değişikliği teklifi görüşüldü.

Gündem maddesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “İnkılap Ortaokulu’nun hemen yanında Akşemseddin Camisini doğru boş bir alan var. O alanda Çorum İl Müftülüğü binası yapılması talebi var. Burada Müftülük ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü karşılıklı işbirliği içinde bu kararı aldılar. Biliyorsunuz Mimar Sinan Mahallesi’nde ki İlahiyat Fakültesi Kuzey Kampüsü’ne taşındı. Boşalan bina da İmam Hatip Lisesi yapılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilecek müftülük ise karşılığında bu arsayı alacak. İki resmi kurumun talebi gündemimize geldi.”dedi.

İmar değişikliği talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 2 ay Önce

İLAHİYAT FAKÜLTESİ BİNASI MÜFTÜLÜĞE AİT DEĞİLKİ , İNKILAP OKULU İLE DEĞİŞİLSİN. İKİSİ DE MİLLİ EĞİTİME BAĞLI OKUL, İLAHİYAT TAŞINDI TAMAM BOŞALDI AMA NEDEN İNKILAP MÜFTÜLÜĞE VERİLSİN, NEDEN ŞEHRİN GÖBEĞİNE RESMİ KURUM BİNASI YAPILSIN, ŞEHİR ZATEN TRAFİĞİ KALDIRMIYOR. O BÖLGEYE YARIN OKUL LAZIM OLMAYACAK MI. BU İŞLER YANLIŞ İŞLER VATANDAŞI UYUTMAYIN

SIRADAKİ HABER