Muhtarların maaşı asgari ücret oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Muhtarların maaşı asgari ücret oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

"Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme neticesinde muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine,4 bin 250 liraya yükseltme karar aldık.

Muhtarlar candır, triliçeleri niye yemediniz... Muhtarlarımız yoldaştır, sırtını yaslayacağınız dağdır, sizleri özlemişiz.

19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak belirledik. Muhtarların özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti gibi pek çok iyileştirmeler yaptık. Sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilindiği gibi hükümete geldiğimizde muhtar maaşları 97 liracık. Bu yılbaşı itibariyle 3 bin 392 lira seviyesine çıkarmıştık. Ayrıca 1726 tutarındaki SGK primlerini de karşılamaya başlamıştık. Silah ruhsatı harcının da 10 bin 359 lira olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bununla birlikte muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yükseltme kararı aldık.

Bir başka önemli çalışmamız da muhtarlık hizmet binalarıyla ilgilidir. Mahalli mimariye uygun şekilde inşa edeceğimiz muhtarlık binalarıyla ilgili proje çalışmalarını tamamladık, inşasına yakında başlıyoruz. Ankara'da muhtar konukevini de 19 Ekim'de hizmete açıyoruz.

Bankalardaki hesaplarını kur korumalı mevduata çevirenlerin sayısı her gün artıyor. Ülkeyi sıkıntıya sokma pahasına, türlü yollara girenler aç gözlülüklerinin bedelini ödeyecek.

Kur gibi enflasyonun köpüğünü de alacağız.

Piyasalarda dengesiz döviz talebinden kaynaklanan sıkıntı yaşanmayacak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Bu muhtar ne iş yapar acaba Allah aşkına biri açıklarmı ben 40 yaşındayım 20 sini çık 20 senedir muhtarla hiç bir işim olmadı ne ben muhtarı tanırım ne o beni ama maaşa gelince 8 saat akşama kadar çalışan asgari ücretle geçinen kardeşlerimden aynı parayı alır zaten hepsi halkın değil kendi işlerinin peşinde hepsinin ya dükkanı var ya köyde çiftçilik yapar köyün derdine sorununa bakmaz tamam madem o kadar parayı veriyorsun ikinci işle uğraşmak yasak olsun kardeşim he diyorsanız o maaşla geçinemez o zaman asgari ücreti 6 bin lira yapın asgari ücretli nasıl geçiniyorsa onlarda sadece o maaşla geçinsin zaten 3 muhtardan 2 si emekli madem çok para var garibana dağıtın muhtara verene kadar yada muhtara verecen parayı köylere ver köyün sorunları yapılsın bizim köyün muhtarı 3 senedir 3 kuruş göndermedi devlet diyo madem para var gönderin yada para yoksa nasıl bu kadar maaş veriyorsun

Kıraç
Kıraç - 4 ay Önce

Emeklileri aşırı derece bu yaşlarda sıkıntıya mahkum ettiniz. Hiç değilse asgari ücrete yakın bir maaş vermeniz gerekirdi. 2.500-3.000TL maaşı düşün,bükün arka cebinize sokun. Sandıkta hesaplamayan emekli namertr

SIRADAKİ HABER