Muzaffer Külcü stadyumun gerçek maliyetini açıkladı

Belediye eski Başkanı Av. Muzaffer Külcü, Çorum Şehir Stadyumu’nun maliyeti ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Muzaffer Külcü stadyumun gerçek maliyetini açıkladı

EROL TAŞKAN

Belediye eski Başkanı Av. Muzaffer Külcü, Çorum Şehir Stadyumu’nun maliyeti ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Külcü, stadyum maliyeti ile ilgili yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, iftira boyutunda rakamların ifade edildiğini, 180 milyon TL’ye yaptırıldığı iddia edilen stadyumun ihale bedelinin 59 milyon+KDV olduğunu açıkladı.

Konu ile ilgili haber yapacakların Belediye’den gerçek maliyetleri öğrenebileceğini kayd eden Muzaffer Külcü, gerçek dışı rakamlarla haber yapanların da haberlerini düzeltmelerini ümit ettiğini kaydetti.

Belediye eski Başkanı Muzaffer Külcü, konuya ilişkin açıklamasında şunları ifade etti; “Başkanlık dönemimizde şehrimize kazandırdığımız Çorum Şehir Stadyumu’nun toplam maliyeti ile ilgili özellikle sosyal medya başta olmak üzere bir kısım genel medyada iftira boyutunda rakamlar dolaşıyor. 180 milyon TL’ye yaptırıldığı haberi yapılmaktadır.

Stadyumun ihale bedeli 59 milyon + KDV’dir. İş bitene kadar ihale yasasından kaynaklanan muhtemelen %10 civarında fiyat farkı ödenmiştir.

İSTİSNAİ BİR KAÇ STADYUMDAN BİRİSİDİR

Sözleşmesine imza attığımız bedel budur. İşin bitirilme bedeli de budur. Bunun dışında yazılan, konuşulan rakamlar uydurmadır. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur.

Ayrıca TOKİ’nin, Spor Bakanlığı’nın yaptırdığı stadyumlar dahil olmak üzere ihaleleri yarım kalıp, tasfiye edilip yapımı 4-5-6 yıl sürmeyen istisnai birkaç stadyumdan birisidir.

ÇORUM STADYUMU’NUN MALİYETİ EKONOMİKTİR

Yine ilgilenenler başkaca stadyumların maliyeti ile mukayese ederlerse Çorum

Stadyumu’nun çok ekonomik bir maliyetinin olduğunu da göreceklerdir.

Ümit ederim bundan sonra haber yapacaklar sorup Belediyeden doğru rakamları alırlar ve belki gerçek dışı rakamları yazanlar da haberlerini düzeltirler.”

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 08:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
adam
adam - 1 yıl Önce

sayın külcü çorum'u çorum yapan sizin eserleriniz oldu

Naci
Naci - 1 yıl Önce

Yiğidi öldür hakkını yeme müzaffer külcü gibi bidaha bel başkanı zor gelir yaptıklarının gölgesinde serirnlerler anca

Salih
Salih - 1 yıl Önce

Allah razı olsun senden Başkanım yaptığın hizmetlerin için asla unutulmaz.Gerçi hala bazıları bitirilemiyor.Örneğin yeni belediye binası kapalı spor salonu v.s.gibi.Yerinde sayıyo bekliyoz bakalım bitecek diye.Sen olsan şimdiye çoktaannn bittiydi.Bunu biliyoruz.Zamanla değerin bilinecekAma nafile..

adama istinaden
adama istinaden - 1 yıl Önce

adam=()parantez içnde stadın arsası kimindi kaça verildi hastahane ile stad yanyana birde pazar kursunlar.

CORUMLU19
CORUMLU19 - 1 yıl Önce

BENCE MUZAFFER KÜLCÜ BAŞKANIN KENDİSİNE OY VREN BU VATANDAŞLARA BİR AÇIKLAMA BORCU VAR NEDEN GÖREVDEN ALINDIĞIYLA İLGİLİ YOKSA BU GİBİ OLAYLAR KARŞISINDA İNSANLAR YANLIŞ DÜŞÜNMEYE DEVAM EDECEK

Onuncuköy
Onuncuköy - 1 yıl Önce

Çoruma istanbuldan gelen misafirlerim bile yapılan parkları görünce hayran kalıyor. Yiğidi öldür hakkını yeme. Belediye fabrika açmaz. Park yapar altyapı yapar şehri güzelleştirir o kadar.

HAKKI TAPAN
HAKKI TAPAN - 1 yıl Önce

Muzaffer bey siz bu kadar isabetli yatırımlar yaparken neden görevden alındınız.

Harbi
Harbi - 1 yıl Önce

Sen iyiydin eski başkan ancak iyi olduğuna inanmak istiyoruzda.. İnşAllah mahşer de hesap ekstresi hafif kalır senin için. Kendi adıma varsa hakkımız helal olsun. Ama o kadar basit mi dersiniz


SIRADAKİ HABER