Neyi bekliyorsunuz?

Çevreyolu Bulvarı Buharaevler Kavşağı’nda dün meydana gelen trafik kazasında 1’i ağır, 2 kişi yaralandı.

Neyi bekliyorsunuz?

RECEP MEBET
Çevreyolu Bulvarı Buharaevler Kavşağı’nda dün meydana gelen trafik kazasında 1’i ağır, 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, 06 KIB 61 plakalı kamyon kavşaktan geçmeye çalışan elektrikli bisikletle çarpıştı. Torunuyla birlikte üç tekerlekli elektrikli bisikletiyle Pazartesi Pazarı’ndan dönen H.G. (55) kazada ağır yaralanırken 8 yaşındaki M.K.’nin vücudunda da yaralar oluştuğu öğrenildi.

Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken kamyon şoförü A.Ü. ise polis tarafından gözaltına alındı.
Haberimiz yayına hazırlandığı sırada H.G.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?
Halk arasında ‘İlim Yayma Kavşağı’ olarak da bilinen bölgede trafik kazalarının eksik olmadığına dikkat çeken vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm istiyor. 
Buhara Kavşağı’nda meydana gelen trafik kazalarında bugüne dek pek çok can kaybı ve yaralının olduğunu hatırlatan vatandaşlar, söz konusu bölgede köklü bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurguladılar.
Yetkililerin duyarsızlığından dert yanan vatandaşlar, “Bu kavşakta düzenleme yapılması için daha kaç canın yanması gerek? Neyi bekliyorsunuz?” diye sordular.

‘PAZARTESİ PAZARI’NIN YERİ DEĞİŞTİRİLSİN’
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren sürücüler ise Çevreyolu’nun yanı başındaki Pazartesi Pazarı’nın yerinin değiştirilmesini istediler.
Buhara Kavşağı yanındaki pazar yerinin kazalara davetiye çıkardığına işaret eden sürücüler, şehirler arası trafikle şehir içi trafiğin kesiştiği bölgede yıl boyunca pek çok üzücü olay yaşandığına işaret ettiler.

Meydana gelen kazalarda can ve mal kaybı yaşandığını ve pek çok kimsenin yaralandığını hatırlatan sürücüler, alınan tedbirlerin günü kurtarmaktan öteye geçmediğini dile getirdiler.
“Bu soruna acilen çözüm bulunmalı” diyen sürücüler, yetkililere seslenerek bir an önce harekete geçilmesini beklediklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pazar yerleri ve kovid
Pazar yerleri ve kovid - 10 ay Önce

Çorumda bugüne kadar ki en yüksek vaka sayıları yaşanıyor ama pazar yerleri korona önlemleri kapsamındaki gibi belirli yerlerde haftada üç gün yapılmıyor. Kimsemi düşünmüyor ya cidden? Ayrıca pazarda bir kişinin ateşi ölçülüyorsa 5 kişinin rahat ölçülmüyor. Vatandaş yürüyerek sigara içiyor, güvenliği bak adam sigara içiyor maskesini çıkartmış diyorsun cevap sigara içmek yasak değil ne yapabilirim? oluyor. Esnafta eldiven yarı yarıya. İlla ulusal bir karar mı lazım? Yetkililer yeterli önlem almaz ise halkta gerekli tedbiri almaz çünkü virüs kendisine bulaşana kadar hissetmez.

Mehmet Keskin
Mehmet Keskin - 10 ay Önce

Pazar yerleri çok denetimsiz kalıyor. Belediye zabıta ekipleri sadece ortalıkta dolaşıyor. Pandemi dolayısıyla bazı tedbirler alınmıştı. Düzeliyor diye sevinmiştik. Ama maalesef yine eski hale dönüldü.

Osman metin
Osman metin - 10 ay Önce

Elektrikli bisikletler çok sıkıntılı

susam sokağı
susam sokağı - 10 ay Önce

siz kafanızı değiştirin her yerde kaza oluyor her yer değişsinmi kazma gibi çıkın yola

...
... - 10 ay Önce

Biraz daha kaza olması bekleniyor anlaşılan.

Teşekkürler Recep Bey
Teşekkürler Recep Bey - 10 ay Önce

Son zamanlarda hakimiyet sitesine daha çok girer oldum gazetenizide okuyorum güzel işler çıkartıyorsunuz. Böyle bir yazı kaleme aldığınız için çok teşekkürler. Çevre yolunun hemen dibinde pazar çok saçma zaten yıllardır eleştiriyoruz ama çözüm umarım Başkan Aşkın'dan gelir. Birde pazar esnafı çok sıkıntılı neden derseniz ağızda sigara çenede maske elde yarım eldiven. Tam komedi. Sonra sigara bitince çenedeki sigara dumanını tutmuş maskeyi yarım ağız çeneye takıyor. Direk corona sebebi. Çok kötü çok. ????

Tek çözüm oraya battı çıktı
Tek çözüm oraya battı çıktı - 10 ay Önce

Başka çareniz yok binevler kavşaktaki gibi battı çıktı yapmazsanız daha çok ölen yaralanan olur.

Işıklar
Işıklar - 10 ay Önce

Ne yayalar ne sürücüler ışıklarda öncelik hakkında bilgi sahibi , yaya geçidi ve ışık olan yerlerde öncelik ışıklara göre sağlanır. Ama pazartesi pazarında millet ışık vs dinlemeden sürü gibi karşıdan karışıya geçiyor kimsenin ışıklara baktığı uyduğu yok aynı şekilde sürücülerde öyle

SIRADAKİ HABER