N’olacak bu kavşağın hali?

Çevreyolu Bulvarı Buharaevler Kavşağı’nda dün yine trafik kazası meydana geldi.

N’olacak bu kavşağın hali?

RECEP MEBET
Çevreyolu Bulvarı Buharaevler Kavşağı’nda dün yine trafik kazası meydana geldi.

Kavşak geçişinde yaşanan kazada, Ankara Yolu’ndan Samsun istikametine doğru seyir halinde olan bir hafriyat kamyonu refüje çıktı.
Pazartesi Pazarı’nın yanı başında meydana gelen kazada herhangi bir can kaybı ve yaralanan olmadı. 

Kaza sonrası Samsun istikametinde trafik akışı bir süre kontrollü olarak sağlandı. Kaza raporunun hazırlanmasının ardından kamyon, bulunduğu yerden kaldırıldı.

N’OLACAK BU KAVŞAĞIN HALİ?
Halk arasında ‘İlim Yayma Kavşağı’ olarak da bilinen bölgede trafik kazalarının eksik olmadığını vurgulayan vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm bekliyor.
Kazaların en büyük sebebinin sinyalizasyon sistemindeki değişiklik olduğunu savunan sürücüler, Buhara Kavşağı’nda köklü bir düzenlemeye gidilmesini istiyor.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren sürücüler, şehirler arası trafikle şehir içi trafiğin kesiştiği kavşakta yıl boyunca pek çok kaza yaşandığına işaret ettiler.
Meydana gelen kazalarda can ve mal kaybı yaşandığını ve pek çok kimsenin yaralandığını hatırlatan sürücüler, alınan tedbirlerin günü kurtarmaktan öteye geçmediğini öne sürdüler.
“Daha başka canlar zarar görmeden acilen çözüm bulunmalı” diyen vatandaşlar, yetkililere seslenerek bir an önce harekete geçilmesini beklediklerini sözlerine eklediler.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorum Bey
Çorum Bey - 5 ay Önce

Binevler kavşağı gibi yapılmadığı sürece düzelmez
Tabi onuda yapmazlar
Sırf esnaf etilenecek diye Binlerce insanın canı ve malı için göz ardı ediliyor
Paradan daha önemli olan şeyler var ‘‘CAN’’

hasan
hasan - 5 ay Önce

sayın kavuncu 8 ilçe popilizminden vazgeçsin.iskilip kavşağıyla uğraşacağına ilimyaymayı düzeltsin önce.

19
19 - 5 ay Önce

Yıllardır aynı sorun.Onlarca trafik kazası ve kaybedilen canlar.Yetkililer sadece izliyorlar.Üstgeçit yapılacak trafik durmayacak çözümü bu.Herşeye para bulunuyor.Yazık günah cankayıpları yaşandı dahada yaşanacak gerekli önlemler alınmazsa.

Çorum üvey evlat
Çorum üvey evlat - 5 ay Önce

Çevreyolundaki ilim yayma kavşağına battı çıktı yapmak çok mu zor. Battı çıktılar Merzifon da var, Havza’da var, kavakta var AMA İLİMİZ ÇORUMDA YOK. MALESEF ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ.

Giray
Giray - 5 ay Önce

Çevre yolu şehrin merkezinde kaldı. Çevreyolunun dışarıdan verilmesi lazım

cengiz camcı
cengiz camcı - 5 ay Önce

ankaradan çoruma girişte yaydiğin kavşağından binevler kavşağına kadar olan çevre yolunda YEŞİL DALGA olması gerekir.Şehir içindeki yeni sanayi cad. ve bahçeler cad.de bulunan yeşil dalga aslında çevre yolunda olması gerekir.ayrıca ilim yayma kavşağı ve toptancılar sitesi kavşağınada üst geçit yapılması şarttır.

murat
murat - 5 ay Önce

evvelden kamyonlar tırlar gazi caddesinden geçerdi. Artık çevre yoluda gazi caddesi gibi oldu.
Şuda bir gerçekki kural tanımayan bir toplumuz. İstersen en iyi yolu yap kurala uymazsan kaza kaçınılmazdır. Kavşaklarda yeşili görünce dahada gaza basıyor insanlar. Oysaki kavşağa geliyosun yavaşlaman lazım. Ne levha tanıyor insanlar ne ışık. Yol dümdüz benim geçer giderim. Saat kulesinde bile dönel kavşaktakine kimse yol vermiyor. Kocaman levha var yol ver diye ama takan yok. İflah olmamız zor...

Ne olacak kavşak ın hali
Ne olacak kavşak ın hali - 5 ay Önce

Kavşak;kavşak vazifesine devam edecek.Giden,gelen,gelip,geçen dikkat edecek.Başka bir çözüm yok.


SIRADAKİ HABER