N’olacak esnafın hali?

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin askıya alınması, Çorum esnafını kara kara düşündürüyor.

N’olacak esnafın hali?

RECEP MEBET
Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin askıya alınması, Çorum esnafını kara kara düşündürüyor.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıklarını tamamlayan kitap-kırtasiye, okul kıyafeti satıcıları ve servis esnafı, öğrenci seyreltme yöntemiyle tüm sınıflarda yüz yüze eğitimin devam etmesini istiyor.
21 Eylül’de başlayacağı duyurulan yeni sezona sayılı günler kala işyerlerinde adeta yaprak kıpırdamadığını anlatan esnaf, yüz yüze eğitimin akıbetinin merak konusu olduğunu dile getirdiler.

ESNAF ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR
Eğitim-öğretim odaklı iş yapan piyasanın Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin açıklamalarını dikkatle takip ettiğini belirten esnaf, yaşanan belirsizliğin ortadan kalkmasını beklediklerini ifade ettiler.
“Yeni sezon öncesi yüklü miktarda mal alarak okul hazırlıklarını tamamlayan esnaf, yüz yüze eğitimden geri adım atılması halinde borçlarını ödeyemez ve iflasın eşiğine gelir” diyen işyeri sahipleri, yetkililerden acil çözüm beklediklerini söylediler.

‘VELİLERİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN’
Okul alışverişine çıkan velilerin yanlış yönlendirilmesinin de kendilerini mağdur ettiğini vurgulayan esnaf, “Bırakın da insanlar özgür iradesiyle karar verip alışverişini yapsın” çağrısında bulundular.
Okul formalarında beden ölçüsüne uygun kıyafet temin etmek isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerektiğini belirten esnaf, öğrencilerin diğer ihtiyaçlarının da sezon öncesi giderilmesinin faydalı olacağı görüşünü paylaştılar.

Eğitime hizmet eden sektörde mağduriyet yaşanmaması için gerekli adımların atılmasını isteyen esnaf, yetkililerden acil düzenleme beklediklerini sözlerine eklediler.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
sd
sd - 3 ay Önce

Şimdiye dek millete 1 liralık şeyi 50 tlye çaktıklarına saysınlar... Kendileri de a101den, bimden, şoktan alsınlar.. ağlamasınlar...

tr
tr - 3 ay Önce

geçmiş yıllarda da havalarından geçilmiyordu. biraz burnu sürtsün esnafın da vatandaşın halinden anlasınlar.

Mağazalar zincirleri daha hesaplı
Mağazalar zincirleri daha hesaplı - 3 ay Önce

Çocuğuma 40 liraya pantolon aldım esnaftan, sonra aynı marka ve ölçü patolonun Turkiyede mağazalar zinciri olan cadde üstünde bir mağazada 20 lira olduğunu görüp aldım. Artık hep büyük mağazadan alıyorum. Kaydı,fişi, sorun çıkınca hemen degismeside cabası.

murat
murat - 3 ay Önce

çorumdaki eski esnaflar tıka basa doydu zaten. Daha mı onları düşünecez?

SIRADAKİ HABER