‘Okullarda doğru ve yeterli derecede dini eğitim verilmeli’

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Çorum Şube Başkanı Ramazan Yiğitoğlu, okullarda seçmeli ders tercih süreci devam ederken velilere ve okul idarecilerine çağrıda bulundu.

‘Okullarda doğru ve yeterli  derecede dini eğitim verilmeli’

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Çorum Şube Başkanı Ramazan Yiğitoğlu, okullarda seçmeli ders tercih süreci devam ederken velilere ve okul idarecilerine çağrıda bulundu.

Ortaokullarda ve liselerde her yıl olduğu gibi bu yıl da Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini okumak isteyen öğrencilerin, 9 Ocak 2020 tarihine kadar veli dilekçelerini okula vermeleri gerektiğini hatırlatan Yiğitoğlu, “Velilere ve okul idarecilerine çağrıda bulunuyoruz; gerekli rehberliği yaparak öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini seçmelerine yardımcı olunuz. Çocuklarımız ilahi kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okuyabilmeli ve onun verdiği mesaj doğrultusunda yaşayabilmelidir. Yine insanlığa rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in hayatını öğrenip O’nu kendimize örnek almalıyız. Doğru ve yeterli derecede dini eğitim okullarımızda verilmelidir. Yoksa bu ihtiyacı başkaları giderecektir. Geçmişte bunun acı tecrübeleri yaşanmıştır. Geçtiğimiz yıllarda seçmeli olarak öğrencilere sunulan bu üç dersin çok az tercih edildiğini görüyoruz. ÖĞ-DER olarak talebimiz Hz. Muhammed'in hayatının, Kur'an-ı Kerim’in seçmeli değil zorunlu ders olmasıdır. Bunları istemeyenler dilekçe vermelidir. Okullardaki din dersi öğretmen açığı bir an önce giderilmelidir. Bu dersleri okumanın önündeki engeller kaldırılmalıdır.” şeklinde açıklama yaptı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli Eğitim'i Sadece Öğretmen ve Öğrenciden İbaret Sayan Bir Müdür.
Milli Eğitim'i Sadece Öğretmen ve Öğrenciden İbaret Sayan Bir Müdür. - 2 yıl Önce

Milli Öğretmen Bakanlığı !
Daha geldiği günlerde okul okul, ilçe ilçe dolaşarak her şey öğretmen ve öğrenci için diyebilen biri...
Halbuki Eğitim Bir "Üçlü Sacayağı"dır.
Yöneticileri ve destek personeli bir ayağını oluşturduğu gibi diğer tarafta öğretmeni ve üçüncü ayağında ise öğrencisi ile bir bütündür...

SIRADAKİ HABER