Ölümüne dolandırıcılar sebep oldu

“Fetö listesinde ismin var” diyerek kandırdıkları Ali Yücel’den 82 bin TL para çalan sahtekarlar, aynı zamanda İmam Ali Yücel’in katili oldular.

Ölümüne dolandırıcılar sebep oldu

EROL TAŞKAN

Geçtiğimiz günlerde evinde ölü bulunan Çalıca Köyü İmam Hatibi Ali Yücel’in vefatından 15 gün önce telefon dolandırıcıları tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı. “Fetö listesinde ismin var” diyerek kandırdıkları Ali Yücel’den 82 bin TL para çalan sahtekarlar, aynı zamanda İmam Ali Yücel’in katili oldular.

Çevresinde sessiz ve sakinliği ile tanınan Ali Yücel, yaşadığı talihsiz olay karşısında, ömrünü harcadığı birikintisini dolandırıcılara kaptırmanın üzüntüsüyle adeta yıkıldı.

Çevresi, Ali Yücel’in bu olay karşısında büyük bir yıkım e üzüntü yaşadığını anlatırken, “Onlar Ali kardeşimizin parasını olmakla kalmadı, canını da aldılar.” ifadelerini kullanıyor. 

Yaşadığı şoktan sonra büyük bir üzüntü içinde olan Ali Yücel’in buna bağlı olarak kalp krizi geçirdiği anlatan arkadaşları, dolandırıcıların yakalanmasını istiyor.

Cuma namazı için camide hazır bekleyen cemaat, vakit girmesine rağmen imamın gelmesini hayra yormadı. “Bunda bir iş var” diyen köy halkı, imam Ali Yücel’in evini kontrol ettiğinden gerçek ortaya çıktı.

Yapılan araştırma sonucunda yalnız kaldığı evinde iki gün önce geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği belirlenen Ali Yücel, vefatının ardından ertesi gün göz yaşlarıyla defnedildi.

Meslektaşları tarafından anlatılan acı hikaye, telefon dolandırıcılarının yol açtığı toplumsal yıkımı bir kez daha gözler önüne sererken, tüm uyarılara rağmen düşülen bu tuzak bir kez daha gündeme geldi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Corumlu
Corumlu - 2 yıl Önce

Iste buda devletin acizligi simdI burada birisine hakaret etsek bizi 1 saatte bulur yataktan alir giderler ya arkadas telefon dolandiriciligi diyor ve devler bu konuda aciz kaliyor halbuki hattan tespit cihazdan tespit telefon sinyalinden tespit paranin yattigi hesaptan tespit guvenlik kameralarindan tespit yapildigi halde halen insanlarin dolandirilmasina musade ediyor devlet birde tv lerde reklami yapilan urun yerine hiyar gonderenler var tv leri sorumlu tutamiyorsun. Allah rahmet eylrsin

Ali Mercan
Ali Mercan - 2 yıl Önce

Allah rahmet eylesin.
Lakin 2 gün önce vefat etmiş imam efendi. Köy halkı Cuma namazı olmasa uyanmayacaklarmış.
Cuma'dan sonra vefat etmiş olsa, bir hafta evde kalacaktı herhalde.

Mahir odabaşı
Mahir odabaşı - 2 yıl Önce

Allah rahmet eylesin. Sessiz sakin kendi halinde bir arkadaşti. ..öğrencilik yıllarında olduğu gibi.... Rabbim rahmet eylesin...

Ali haydat
Ali haydat - 2 yıl Önce

İki gündür köyde namaz kılın almış mı?

Zeynep özçerezci
Zeynep özçerezci - 2 yıl Önce

Allahım rahmet eylesin!

SIRADAKİ HABER