Ortaköy yolunda  hummalı çalışma

Ortaköy yolu üzerinde yer alan Büyük Yokuş, Ortaköy yolu kapsamında traşlanmaya devam ediyor.

Ortaköy yolunda  hummalı çalışma

HURŞİT BOZKURT
Ortaköy yolu üzerinde yer alan Büyük Yokuş, Ortaköy yolu kapsamında traşlanmaya devam ediyor. Olumsuz kış şartlarında dik eğimi nedeniyle geçit vermeyen Büyük Yokuşu'nun (Bacakgeren Yokuşu) kotu düşük seviyelere ulaştırılıyor. 
Yüklenici firmanın iş makinaları yoğun bir mesaiyle çalışmalarını sürdürürken, çalışma nedeniyle bazı noktalarda geçiş servis yollarından karşılanıyor. 

Emirbağ-İbek tarafından yapımı tamamlanan 5 kilometrelik mesafede yol genişliği 11 metreye ulaşırken, Çorum istikametinden başlayan yol çalışmaları tamamlandığında, toplam 24 kilometrelik kısım 11 metrelik yol genişliğine ulaşacak.
Ortaköy başta olmak üzere çevre köylerin yoğun olarak kullandığı Çorum Ortaköy Yolu'nun zorlu bölgesel şartlardan kurtarılıp, daha güvenli ve konforlu bir yol haline getirilmesi amaçlanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
köylü
köylü - 1 yıl Önce

sürekli olarak o yolu kullanıyorum. eski yol zaten 2 şeritti şimdiki de 2 şerit ne farkı var ne için o kadar para harcandı anlamış değilim. mıcır dökmüşler yol yaptık diye övünüyorlar eski yol en azından asfalttı.

ESREF PASA
ESREF PASA @köylü - 1 yıl Önce

Yazik okadar harcanan paraya hicmi kontrolu yok mu inanin eski yol daha iyiydi yazik bu milleti aptal yerine koydurmasinlar basda vali ilözel uyumasinlar takur tikir Bütün malzemelerden çalsınlar asvalt yaptık demeyin yetkililerin ummalı dikkatini çekerim

şapinuva
şapinuva - 1 yıl Önce

Esas yapılması gereken yol kısmı ortaköy-cemilbey arasıdır beyler sorunlu ve kışın sıkıntılı bölge duruyor orada neresi dümdüz orarsı yapılıyor Allah yetkililere göz ve idrak edebilme kabiliyeti versin.

mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

Evet ama yetmez. Darısı cemilbey-ortaköy arasındaki bölümün başına. Arkadaşın dediği gibi mıcır döküp silindirle üstünden geçmekle yol yapılmış olmuyor, Ortaköy-Çorum arasındaki yolun tamamı genişletilip virajların ortadan kaldırılmasına çalışılmalı.

Aşdagullu
Aşdagullu - 1 yıl Önce

Mullahasan rampa ve virajları ne oldu her yıl aynı hikaye cemilbey den öte içler acısı haram değilmi bunca paraları savuruyor bir de övünüyorlar

Ye kürküm ye.
Ye kürküm ye. - 1 yıl Önce

Nankörlük etmesin kimse.. Okadar para cebinizde durunca neye yarayacak.. Enazından vergi algı, ceza cerme vss.. gibi yollarla sizden alınıp harcanıyor.. Cahil herifler para nasıl harcanır görün.. Göründe öğrenin.. Yastık altında ki paranın kimseye faydası yok.. Ye kürküm ye demiş atalar, hiç mi duymadınız

SIRADAKİ HABER