Özel öğrencilerden 5.yıla özel gösteri

2014 yılında faaliyete geçen Çorum Belediyesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin 5.kuruluş yıl dönümü Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Özel öğrencilerden 5.yıla özel gösteri

FATİH BATTAR

2014 yılında faaliyete geçen Çorum Belediyesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin 5.kuruluş yıl dönümü Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinliğe Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Beyazay Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül; “812 kardeşimiz Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizden eğitim aldı. Bu mekanlarda ilgilerini, yeteneklerini geliştirdiler. Biz Çorum Belediyesi olarak bu konuda hakikaten büyük bir duyarlılığa sahibiz ve engellilerimizle ilgili çalışmalara özellikle ihtimam gösteriyoruz.” dedi

Çorum Belediyesi olarak en güzel çalışmalarının Engelli Eğitim Merkezi olduğunu aktaran Gül; “Çorum Belediyesi olarak yollar ve caddeler ve çeşitli çalışmalar yapıyoruz ancak bizim için onur vesilesi bir çalışma var ki, o da Engelli Eğitim Merkezi’mizdir. Belediyemizin yüz akı eserlerinden birisi olan Engelli Eğitim Merkezi’nde 2014 yılından buyana 550 kardeşimiz çeşitli kurslara katılarak eğitim almış. Yine Buhara Kültür Merkezi’ndeki rehabilitasyon merkezinde de 222 öğrencimiz eğitim almış. Toplamda 812 kardeşimiz bu merkezlerden yetenekleri doğrultusunda hizmet almışlardır” şeklinde konuştu

Programda ayrıca AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın da engellilere yönelik engelsiz kafe ve engelsiz park projesinden bahsederek; “Belediyemizin en güzel sosyal tesislerinden bir tanesi olacak engelsiz kafe projemiz var. Çalışanları tamamen engelli kardeşlerimizden oluşacak. Yine engelsiz park projemizde de çocuklarımızın güle oynaya gittiği parkları engelli kardeşlerimiz için engelsiz hale getireceğiz. Akülü araçlar için şarj istasyonlarını artıracağız ve engelli kardeşlerimizin akülü araçlarının tamiri için atölye kuracağız.” dedi

Konuşmaların ardından Engelli Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilerin hazırladığı gösteriye geçildi.

 Öğrencilerin hazırladığı “Mevlana gösterisi”, “step-aerobik gösterisi”, “Aşık ile Maşuk atışması” ve müzik dinletisi büyük alkış topladı.

Program, bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı bir tablonun Başkan Gül’e takdim edilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER