Özgürlük mü, ahlâksızlık mı?

Çorum’daki bazı park ve mesire alanlarında gözlenen ahlâka aykırı davranışlar, vatandaşları çileden çıkardı.

Özgürlük mü, ahlâksızlık mı?

RECEP MEBET
Çorum’daki bazı park ve mesire alanlarında gözlenen ahlâka aykırı davranışlar, vatandaşları çileden çıkardı.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren bazı vatandaşlar, parklarda karşılaştıkları nahoş görüntülere tepki gösterdiler.
Halk arasında ‘Kentpark’ olarak bilinen Millet Bahçesi başta olmak üzere semt parklarında dahi karşılaşılan bu tür görüntülerin, Türk toplumunun inanç ve değer yargılarına aykırı olduğunu vurgulayan vatandaşlar, “Ahlâksızlık, özgürlük değildir” hatırlatmasında bulundular.

“Kamuya açık alanlarda yakınlaşan çiftlerin ortaya koydukları nahoş görüntüler, aynı mekanı tercih eden aileleri son derece üzüyor” diyen vatandaşlar, yasal tedbirler alınmadığı müddetçe ahlâki çözülmenin toplumsal çöküşe neden olacağına işaret ettiler.

Şikayetlere konu olan ahlaksız davranışların toplumsal bir dert haline geldiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Namus ve insanlık onuru için yaşayan Türk toplumunun, flört adı verilen Batı özentisi rezilliğe müsaade etmemesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştular.

Yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar, kamuya açık alanlarda bu tür nahoş görüntülere izin verilmemesi gerektiğini vurguladılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aa
Aa - 3 ay Önce

Ayşe hanım siz memnunsunuz yani bu durumdan. Bu nasıl bir yorum böyle. Çalıp çırpanda torpil yapan da parklarda bu şekilde davranış sergileyen lerde ahlaksızlık yapıyor. Bunlara toplum olarak tepki göstermek gerekiyor. Olay bu.

bir genç tt
bir genç tt - 3 ay Önce

Bunu 22 yaşında aile terbiyesi almış Atatürk ilkelerine ve Türk adet ve örflerine bağlı bir genç olarak yazıyorum.
Çalanlar, çırpanlar, torpil yapanlarda ahlaksızlıktır Ayşe hanım ancak bu görüntülerde ahlaksızlıktır. Aralarında hiçbir fark yoktur kıyas yapmak tamamen yanlıştır. Kimse kimseye ahlak dersi vermiyor zira bu ders aileden alınmalı belli ki almamışlar belki görür de utanırlar diye haber yapmışlar.. :)
Oraya gidenler çocuklarıyla gidiyor bu görüntüyü hiç kimse görmek zorunda değil asıl bizlerin özgürlüğü kısıtlanıyor. Bu ülkede herkes istediğini yapmakta özgür ama karşı tarafın özgürlüğünü kısıtlanana kadar e böyle bir durumda biz çocuklarımızı parka götüremeyecek miyiz?..
Herkesin özel yaşam gizliliği hakkı vardır ama kamusal alanda sergilemek bu hakkı öldürüyor. Sevgiler

ayşe
ayşe - 3 ay Önce

siz ahlak bekçiliğine mi soyundunuz? çalanları, çırpanları, torpil yapanları ahlaksızlık olarak görüp yazabiliyor musunuz? asıl sizin yaptığınız nahoşluk, ahlaksızlık. insanları teşhir edip bunun üzerinden ahlak dersi veriyorsunuz.

Şuursuz yorumlara bakmayin siz
Şuursuz yorumlara bakmayin siz - 3 ay Önce

"Medeniyet dediğin açmaksa bedeni maymunlar sizden daha medeni" ozgurluk diger bireylerin özgürlüğünü gasp etmediğiniz sürece kabul edilebilir... ey ahlaksızlar ey arsızlar benim çocuğum sizin sokak ortası fuhusunuzu görmek zorunda mi!

Ayşe ye
Ayşe ye - 3 ay Önce

Isminizi Ayşe koymuslar ama adınıza yakışan bir zihniyetiniz olmadığı kesin... bir an evvel mahkemeye başvurup adınızı değiştirme özgürlüğünüz var. Benim çocuğumun bu görüntüyü görmesini istememe özgürlüğüm gibi... Anladık ahlak namus utanma yok da insanlık ne ara gitti işte bunu anlamıyorum...

bahattin emecen
bahattin emecen - 3 ay Önce

mudahale etsen başin belada adalet onlardan yana etmesen insanlık olmüs ahlasizlıga göz yumuluyor denir herkes sütünun hükmünü sergiler

Mert
Mert - 3 ay Önce

Bu fotoğraftaki kız icimizden birinin kız kardeşi birini ise kızı

murat
murat @Mert - 3 ay Önce

Kızı işaret ediyorsun ama erkeği işaret etmiyorsun. Kız yapınca ahlaksızlık, erkek yapınca normal... Bunu aşarsa bu toplum çok daha iyi yerlere gelir.

Yorumlarada baktım;
çalmak, adam kayırmak, torpil, haksız kazanç, iftira; EVET BUNLARINDA HABER YAPILMASI LAZIM.

Sibel E.
Sibel E. - 3 ay Önce

Ya napsın bu gençler uzayamı çıksınlar bırakın kendileri düşünsün utansınlar, aklı başında olan bir insan zaten böyle ulu orta yerde bu tür şeyler yapmaz, ailelerine üzülüyorum, annelerine babalarına biz dersaneye gidiyoruz deyipte bu tür işleri yapıyorlar.


SIRADAKİ HABER