‘Parka çıkmaya korkuyoruz’

Şehir merkezindeki cadde ve parklarda sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

‘Parka çıkmaya korkuyoruz’

RECEP MEBET
Şehir merkezindeki cadde ve parklarda sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşları tedirgin ediyor.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikayetini dile getiren vatandaşlar, “Sahipsiz köpekler yüzünden parka çıkmaya korkuyoruz” diye konuştular.
Zaman zaman saldırganlaşabilen sokak köpeklerinin çevreye korku saldığını anlatan vatandaşlar, yaşanan problemin en fazla çocuk ve bayanların etkilendiğine dikkat çektiler. 

‘ACI TECRÜBELER YAŞANMADAN ÇÖZÜM BULUNMALI’
Onlarca hayvanın yer aldığı köpek sürüsünün Gazi Caddesi kaldırımlarında kontrolsüzce gezdiğini ve Yunus Emre Parkı gibi yerleri mesken tuttuğunu ifade eden vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm beklediklerini dile getirdiler.

İşyeri sahiplerinin de korkulu rüyası haline gelen sokak köpekleriyle ilgili acilen tedbir alınmasını isteyen vatandaşlar, olası bir yaralanma ve daha büyük hadiseler yaşanmadan önce harekete geçilmesi gerektiğini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KADİR
KADİR - 5 ay Önce

BELEDİYE VETERINER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ HAYVANLARIN KULAKLARINA KÜPELESE HİÇBİR SIKINTI YOK..ÖRNEĞİN ESKİŞEHİR..TUM HAYVANLARIN KULAĞI KÜPELİ.
İLLE HABERLERDE CORUMDA UFAK BİR COCUGU BU BAŞIBOŞ KÖPEKLER ISIRCAK ZARAR VERECEK OZAMAN TÜH VAH DENECEK SONRA ISIRILAN COCUGUN BABASI KÖPEKLERİ ZEHİRLEYECEK..ADAMI HAPSE ATACAKLAR ..BU TÜRKİYEDEKİ KISIR DÖNGÜ

Çorum lu
Çorum lu @KADİR - 5 ay Önce

Kadir bey sorun küpeli yada küpesiz olması değil küpeli köpek saldırmayacak diye bir kural yok.Veteriner işleri müdürlüğünün işini yapmasını engelleyen sivil toplum örgütleri ve kötü niyetli sözde hayvan severler var.Önce bu sözde hayvan severleri islah etmek lazım

Rico
Rico - 5 ay Önce

Hayvanlar yiyecek bulmak için topluca dolaşıyorlar.Belirli yerlere bazı örnek şehirlerde olduğu gibi mama kumbarası konsa bu sorun çözülür. Belediye bu konuda birşeyler yapmalı. Seçim öncesi vaatler tutulmalı.

TRON
TRON - 5 ay Önce

Çorumun her tarafı başı boş köpek dolu. Madem hayvan barınağı var toplayın götürün barınağa sokakda köpeklerle köşe kapmaca oynuyoruz

gerçek yorumcu
gerçek yorumcu - 5 ay Önce

milletin sahipli köpeklerini toplayana kadar sokaktaki başıboş köpekleri toplayın.veteriner işleri müdürü ve ekibi..

Çorumlu
Çorumlu @gerçek yorumcu - 5 ay Önce

gerçek yorumcu; Veteriner işleri tasması olan hiçbir hayvanı almaz tasma tak seninkini de almasınlar.Tabi gerçek sahibiysen

SIRADAKİ HABER