Pasaport ve sürücü belgelerini artık Nüfus Müdürlükleri verecek

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen pasaport ve sürücü belgesi işlemleri artık İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılacak.

Pasaport ve sürücü belgelerini  artık Nüfus Müdürlükleri verecek

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen pasaport ve sürücü belgesi işlemleri artık İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılacak. Bundan dolayı bugün İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirliklerince pasaport ve sürücü belgesi için yeni müracaat alınmayacak ve herhangi bir işlem yapılmayacak.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden konu hakkında yapılan açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin bir yıl içerisinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği hüküm altına alınmıştır. Bu süre Bakanlar Kurulu Kararları ile 02 Nisan 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirliklerimizce Pasaport ve Sürücü Belgesi işlemlerinin İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine devri yapılacağından, 30 Mart 2018 Cuma günü İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirliklerince pasaport ve sürücü belgesi için yeni müracaat alınmayarak, herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Vatandaşlarımızın pasaport ve sürücü belgesi işlemleri için 02 Nisan 2018 Pazartesi günü itibariyle İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadır
Kadır - 4 yıl Önce

Tebrıkler

SIRADAKİ HABER