'Paylaşımlı bisiklet yolu uygulamamızı devam ettireceğiz'

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü,  Gazi Caddesinde paylaşımlı bisiklet yolu uygulamasını başlatacaklarını söyledi.

'Paylaşımlı bisiklet yolu uygulamamızı devam ettireceğiz'

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü,  Gazi Caddesinde paylaşımlı bisiklet yolu uygulamasını başlatacaklarını söyledi.

Çöplü, Başkan Yardımcısı Turhan Candan ile birlikte cadde esnafını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduklarını, hem esnafı mağdur etmemek hem de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla böyle bir çalışmayı hayata geçireceklerini ifade etti. 

Esnaf dostu belediyecilik anlayışının bir gereği olarak yaptıkları çalışmaları esnafla istişareli bir şekilde hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü “ÇORBİS projemiz hayata geçtiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gördü. Şu an 10 binin üzerinde abonesi bulunan bir sistem haline geldi. Esnafımızla yaptığımız istişareler sonucu Gazi Caddesinde paylaşımlı bisiklet yolu uygulamasını hayata geçireceğiz. Geçen hafta deneme amaçlı olarak dubalarla ayrıştırdığımız bisiklet yolu uygulamamızda elde ettiğimiz veriler, uygulamanın cadde esnafımızın iş akışına etkisinin anlaşılması bakımından kifayet etmiştir. Esnafımızın geçici park ısrarının ceplerle karşılamanın mümkün olmadığının görülmesi üzerine paylaşımlı bisiklet yolu uygulamamızı devam ettireceğiz.” dedi. 

Çöplü, esnafın isteği doğrultusunda Gazi ve İnönü caddelerinde 15 dakikaya kadar araç parklarının ücretsiz olacağını, daha fazla süreli park etmenin ise ücretlendirileceğini sözlerine ekledi.

Yeni açılan her yolda bisiklet yolları olacak

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Çorum’u bisiklet kenti haline getirmek için yeni bisiklet yolları açmaya devam edeceklerini söyledi. Açılan bu yeni bisiklet yollarında kent estetiği bakımından daha dekoratif malzemelerin kullanılacağını vurgulayan Çöplü, “Yeni açtığımız tüm yollarda bisiklet yolları da olacak. Yeni bisiklet yollarımız daha modern görünümlü olacak.” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yine mi hüsran?
Yine mi hüsran? - 1 ay Önce

Vatandaşın takdirini kazanan bir uygulama, birkaç esnafın tepkisi üzerine ortadan kalmamalı. Anlaşılan o ki Belediye, ciddi bir karar aldı ama ne yazık ki geri adım atmak durumunda kaldı. Eee, ne demişler, "hakkını cesurca savunamazsan olana razı olursun". Paylaşımlı bisiklet yolu da bir göz boyama olarak yeter de artar bile????

Hüsam
Hüsam - 1 ay Önce

Uygulama imkanı olmayan boş bir israf kazaların kavgaların önünü açacak bir uygulama

Ahmet ERDOĞAN
Ahmet ERDOĞAN - 1 ay Önce

Esnaf Gazi caddesine Bisiklet yolu yapılmasını istemiyorlarmış. Halbuki ben birçok insan tanıyorum Sırf otopark sorunu var diye gazi caddesine girmeden doğruca avm'ye giderek alışveriş yapan. Bunu Düşünse esnaf kesinlikle bisiklet yollarının kendileri için Gerçekten iyi olduğunu anlayacaklar. Ama Zihniyet değişmesi lazım. Sn Belediye başkanı bu zihniyet değişikliği için gerçekten güzel bir adım atmış. Kendisini Tebrik ediyor, Bu kararının arkasında oy kaygısı olmadan durmasını istiyorum...
Unutmayalım; BİSİKLET MEDENİYETTİR. Kullanmasını bilmeyenler En kısa sürede öğrensinler ve Ekonomilerine ve Sportif yaşantılarına değer katsınlar...

19
19 @Ahmet ERDOĞAN - 1 ay Önce

İnsanların gazi caddesine otopark sorunu yüzünden girmediğini yazan arkadaş acaba yıllarca insanların alışverişte kazıklanmaları çeşit bulamadıklarından avm yi tercih etmeleri olmasın.

Gazi caddeli
Gazi caddeli - 1 ay Önce

Ben bu valilik önünden başlayıp çorum parkta biten yolu bu nasıl mantık muhendislik dubalarla koca bisiklet yolumu olur bu çoruma nezaman iyi mimarlar başkanlar gelecek

19
19 - 1 ay Önce

Bahsedilen caddeler zaten dar ve trafiği çok yoğun olan güzergahlardır.Birde bisiklet yolu diye bir proje uygulanması demek bu alanlarda hergün kazalara davetiye çıkarmak olacaktır.Şimdiden yazıyorum bunların olacağını bilmek için üstün zekalı olmayı gerektirmiyor.

SIRADAKİ HABER