Pazartesi Pazarı için yeni yer önerisi

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, taşınması planlanan Pazartesi Pazarı için yeni yer önerisinde bulundu.

Pazartesi Pazarı için yeni yer önerisi

RECEP MEBET

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, taşınması planlanan Pazartesi Pazarı için yeni yer önerisinde bulundu.

Muhtar Özdemir, Çevreyolu Bulvarı kenarında kurulan semt pazarının, Osmancık Caddesi altındaki Akpınar Sokaklar’da bulunan meydana taşınmasını teklif etti.

Yazıçarşı’dan Selimiye Camii’ne giderken caddenin sol tarafında kalan meydanın yaklaşık 4 dönüm alana sahip olduğunu dile getiren Özdemir, teklifini ilgili makamlara da ilettiğini söyledi.

Pazartesi Pazarı’nın mevcut haliyle vatandaşlar için adeta çileye dönüştüğünü vurgulayan Özdemir, “Şehirler arası trafiğin aktığı Çevreyolu Bulvarı kenarında bulunan pazar yeri hem trafik güvenliği hem de Çorum’un imajı açısından büyük sıkıntılar doğuruyor” dedi.

Pazarın kurulduğu Tarakçı Sokaklar’da ikamet eden vatandaşların ve esnafın da bu durumdan muzdarip olduğunu dile getiren Özdemir, “Pazartesi Pazarı’nın yeri, Ulukavak Mahallesi açısından acil çözüm bekleyen meselelerin başında geliyor” diye konuştu.

Geçmişte pazar yeri için Köprübaşı Sokaklar’daki alan gibi bazı alternatif yerlerin de gündeme geldiğini hatırlatan Özdemir, Buharaevler ve İkbal Kent’teki mevcut pazarlara yakın konumda olan söz konusu yere sıcak bakılmadığını ifade etti.

Pazardan alışveriş yapan vatandaşlar ile pazarcı esnafının da bu hususta atılacak adımları merakla takip ettiğini belirten Muhtar Özdemir, yetkililerden acil çözüm beklediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ahl yanına da pazar hiç yakışmıyor.Oranin yesillendirilip park olmasını istiyoruz.Pazarcılara belediye uygun yer yapsın.Çarşamba günleri çok kötü görünüm oluyor.

kadir
kadir - 2 yıl Önce

onerdiği yere bak daha dar yer bulmuş muhtar..1662/2 parsel pazar alanı yeri değil mi veya 41/133 parsel ?

x
x - 2 yıl Önce

fuar alanı da olabilir

Nilay
Nilay - 2 yıl Önce

Fuar alanı yanı koca boşluk orası olsun

Azmi Ergun
Azmi Ergun - 2 yıl Önce

Akpınar caddesi civarı uygun değil.uygun yer pek çok var.biraz arastirin

Hayrı
Hayrı - 2 yıl Önce

Geç bile kalındı bi an evvel değişmesi gerekiyor her an bi kaza ihtimali var ayrıca akşamları tır garajı gibi kullanılıyor tonajlı kamyonlar alt yapıyı tahrip ediyor orası yeşil alan bi an evvel pazartesi pazarının olduğu yer park yapılmalı

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Buhara ve ikbal kavşaklarına olabilir

Muzaffer deniz
Muzaffer deniz - 2 yıl Önce

Muhtar ım çevre yolunun pazara girişi kapansın sorun otomatik çözülür ilim yaymanın oraya yaya üst veya alt geçit yapılsın sizin önerdiğiniz yer çok küçük kalır pazartesi pazarı için bence şehir içi trafiği hep kilit olur malum Pazarımız en büyük semt pazarı selamlar

SIRADAKİ HABER