Pazartesi Pazarı'nda Kovid 19 denetimi

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Zabıta ekipleri, Covid-19 tedbirleri kapsamında bir dizi denetim gerçekleştirdi. 

Pazartesi Pazarı'nda Kovid 19 denetimi

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Zabıta ekipleri, Covid-19 tedbirleri kapsamında bir dizi denetim gerçekleştirdi. 

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da sıkı tedbirler uygulanmaya devam ediliyor.

Belediye Zabıta ekipleri pazar yerleri, otogar, taksi durakları ve düğün salonları gibi noktalarda tedbirlerin uygulanışını görmek ve denetlemek üzere Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan önderliğinde bir denetim gerçekleştirdi. Pazar denetimleri sırasında esnafa konuyla ilgili uyarılarda bulunan Candan, tezgâh aralığı, maske ve eldiven kullanımını ile sosyal mesafe kurallarına uyulmasının hayati önem teşkil ettiğini belirtti.

Başkan Yardımcısı Candan, “İlk Covid-19 vakasının ülkemizde görülmesiyle birlikte belediye olarak önemli tedbirler aldık. Semt pazarlarımızı sürekli denetliyoruz. Esnafımıza tezgah aralığı, eldiven ve maske kullanımı konularında uyarılarda bulunuyoruz. Kurallara uymayan esnafa cezai işlem uyguluyoruz. Bunun dışında şehirlerarası otobüs terminali, taksi durakları ve halk otobüslerimizde denetimlerimize rutin olarak her gün devam ediyoruz. Zabıta ekiplerimizle vatandaşlarımıza sosyal mesafe ve maske uyarısı yapıyoruz. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Bugünleri elbirliğiyle ve tedbirler sayesinde aşacağız.‘’ dedi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tatlıcı
Tatlıcı - 1 yıl Önce

Boyle konuşması kolay da bide benim gbi sabah ne ates olceni ne maskeye .dikkat edeni gorseydinde oyle konussaydin

Durum budur.Gördüğüm doğrudur.
Durum budur.Gördüğüm doğrudur. - 1 yıl Önce

İş olsun,vatandaş denetim görsün,yapılan iş,medyada haber olsun.Akşam saat 17.30 civarında pazara gittim.Ne ateş ölçen vardı,ne de dezenfektan standı?Girişlerde görevli dahi yoktu.Bir taraftan girdim.Öbür taraftan çıktım.Tezgahta ürünü azalan satıcıların fiyatı indirmesi sonucu bazı tezgahların önü ana baba günü idi.Denetim de görmedim.Denetleyeni de görmedim.Her zaman ki gibi akşam yoğunluğunda alış verişimi yaptım ve çıktım.Ey belediye yöneticileri ve hıfzısıhha yetkilileri,çarşamba ve salı pazarlarını mutlaka açın.Sorumluluk ve vebal altında kalmayın.Her yer risk taşımıyor,sadece salı ve çarşamba pazarları mı risk taşıyor?

SIRADAKİ HABER