Pitbull saldırısına uğrayan öğrenci konuştu

Çorum’da bir okula giren pitbull cinsi köpeğin saldırması sonucu yaralanan kız öğrenci konuştu. 

Pitbull saldırısına uğrayan öğrenci konuştu

Çorum’da bir okula giren pitbull cinsi köpeğin saldırması sonucu yaralanan kız öğrenci konuştu. 
Hitit Üniversitesi Erol Elçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi devam eden yaralı öğrencilerden Büşra Ş, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Teneffüste oyun oynarken bahçeye giren köpeğin öğrencilere saldırdığını söyleyen Büşra Ş. "Henüz zil çalmamıştı. Köpek önce ayağımı tuttu. Ayakkabımı çıkardı. Ayakkabımı okulun etrafında bir tur döndürdü. Ondan sonra ben merdivenlerden çıkarken ayağımı tekrar tuttu beni merdivenlerden aşağı indirdi. Tam yine kaçarken bu sefer de kolumu tuttu. Arkadaşlarımın bağırması üzerine öğretmenler gelerek beni köpekten kurtardı" dedi. 
Öğrencilere kabusu yaşatan pitbull cinsi köpeğe okul öğretmenlerinin süpürgelerle müdahale ettiğini dile getiren Büşra Ş. "Sonra beni hastaneye getirdiler. Şu anda herhangi bir ağrım falan yok" diye konuştu. 

"İnsanlar Pitbull beslemesin artık" 
Pitbull cinsi köpeğin saldırması sonucu kızı yaralanan baba Ahmet Ş. ise, "Okul bahçesinde saldırıya uğrayan kızımın psikolojisi bozuldu, olay hakkında konuşulunca ağlamaya başlıyor. Zamanında müdahale edilmeseydi kızım hayatını da kaybedebilirdi. Yetkililerden tedbir almalarını istiyorum" şeklinde konuştu. 
Bu köpeklerin beslenmesinin yasak olmasına rağmen nasıl rahatça dolaşabildiğini soran baba Ahmet Ş. "Yetkililer buna müsaade etmemeli. Bizim yaşadıklarımız yarın diğer insanlarda yaşayabilir. Yetkililerden konuyla ilgili gereken tedbiri almalarını bekliyoruz. Kızıma ve diğer öğrencilere saldıran köpeği hayvan barınağına teslim etmişler. Köpeğin sahibinden şikayetçi olacağım. Benim başıma gelen başkasının başına da gelmesin. İnsanlarımız pitbull cinsi köpek beslemesinler" ifadelerini kullandı. 

"Pazartesi günü ameliyat olacak" 
Mehmet Akif Ersoy 7. sınıf öğrencisi olan Büşra Ş'nin tedavisi devam ederken, pazartesi günü ameliyat olacağı öğrenildi. 
Olay, dün Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda meydana gelmişti. Öğrenciler teneffüsteyken okul bahçesine giren pitbull cinsi köpek oyun oynayan çocuklara saldırmış, 5 öğrenci yaralanmıştı. 

Tehlike arz eden hayvanları beslemek yasak 
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun hayvanlarla ilgili yasakları düzenleyen 14. maddesinin son fıkrasına göre, “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek” yasak. Buna aykırı hareket edenlerin besledikleri köpekler ellerinden alınıp, para cezası uygulanabiliyor. 
Günden güne artan pitbull dehşeti haberlerine duyarsız kalamayan bakanlık bununla ilgili çalışma başlatarak yasak getirdiklerini açıklamıştı. Bu yasağa göre; bakanlık kimlik ve adres bilgileri belirlenen bu tür hayvan sahiplerine 3 bin 434 lira ceza kesilmesi talimatı verdi. İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeyle de pitbull ile üretimi yasak hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve dövüştürülmesinin engellenmesi talimatı verildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyrani
Seyrani - 3 yıl Önce

Bütün köpekler sinír dışı edilmeli. Her yer köpek dolu. Dışarı çıkamaz olduk

Alp
Alp - 3 yıl Önce

Pitbullları Gazi Ve İnönü Caddelerinde Gezdiriyorlar Ara Sokaklar Gayet Normal Yetkililer Nasıl Görmüyor?

Yorgun
Yorgun - 3 yıl Önce

İçeri atacaksın en az 3 ile 5 yıl vereceksınki beslemesınler

Yüksel YILMAZ
Yüksel YILMAZ - 3 yıl Önce

Akkent Mah. Toki de oturuyoruz daha önce defalarca belediyeyi başı boş köpekler ile ilgili aradık fakat sonuç alamadık. Çocuklarımızı ekmek almaya gonderemiyoruz. İllada böylesi olaylar mı olması birilerinin canımı yanması lazım. Lütfen Belediye olayı ciddiye alıp sokak köpeklerini toplasın.

Reşat kabakdere
Reşat kabakdere - 3 yıl Önce

Bu uzucu bir olaydır buna yetgili kurumlarimizin bir an once bir çozum bulmasi gerekiyor

Ziya
Ziya - 3 yıl Önce

Hayvan hakları savunucuları duysun

Eyyy geriii
Eyyy geriii @Ziya - 3 yıl Önce

Ne alakası var bu olayla.

murat
murat - 3 yıl Önce

köpeğin suçu yok. O saldırgan bir hayvan. Onu besleyip dışarı salan it bulunsun. Gazi caddesinde gezdiriyorlar uzun tasmalarla. Yahu polis nerede? Yetkili, görevli nerede?

SIRADAKİ HABER