Polise direnen kişiye 392 lira ceza kesildi

Çorum'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yürütülen denetiminde maske takmadığı belirlenen kişiye 392 lira idari para cezası uygulandı. 

Polise direnen kişiye 392 lira ceza kesildi

Çorum'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yürütülen denetiminde maske takmadığı belirlenen kişiye 392 lira idari para cezası uygulandı. 

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına uyulmasını sağlamak amacıyla Gazi Caddesi'nde şok uygulama yapıldı.

Uygulamada, maskesini kurallara uygun şekilde takmadığı gözlenen kişiler uyarılarak kayıt altına alınırken, ikinci kez ihlal yaptığı tespit edilen kişilere ise idari para cezası uygulandı. 

Ekipler, Gazi Caddesi'nde arkadaşıyla sigara içerek yürüyen İzzet K'yi durdurup maskesini takmasını istedi, ardından kayıt altına almak için TC kimlik numarasını sordu. 

Maske takmayı sevmediğini belirten İzzet K, kimlik kartının yanında olmadığını, kimlik numarasını da bilmediğini söyledi. 

Polislerin kimlik tespiti yapmak üzere karakola götürmek istemesi üzerine kimlik numarasını paylaşan İzzet K'nin GBT sorgusunda daha önce de maske ihlali yaptığı ortaya çıktı. 

Bunun üzerine İzzet K'ye Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira idari para cezası verildi. 

Olayla ilgili hazırlanan tutanağı imzalamayı reddeden İzzet K'nin denetim yapan polislere karşı koyduğu anlar kameralara yansıdı. 

Denetim sırasında maskesini çıkardığı için sık sık uyarılan İzzet K, "Zaten ceza yazıyorsunuz, ben neden maske takayım? Tutanağı imzalamıyorum." diyerek polislere tepki gösterdi. 

İzzet K, daha sonra tutanağı imzalamadan olay yerinden ayrıldı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uk
Uk - 3 hafta Önce

Bu insanlarla aynı dünyada yaşıyor olduğum için pişmanım.Ama yapacak bir şey yok.Adı izzet ama adının hakkını verememiş.Maske takmayı sevmiyormuş.Sevsinler seni zaten herkes moda diye takıyor sanki salak.Polislere böyle davranan insanlar için katıksız hapis öneriyorum.

Çorumlu
Çorumlu - 3 hafta Önce

Az bile vermişsiniz cezayı.Neymiş maske takmayı sevmiyormuş.Sanki biz seviyoz.Kardeşim kurallara uyacaksınız.Uymazsan yersin böyle cezayı az bile yazmışlar.

Ugur bey
Ugur bey - 3 hafta Önce

VAllahi virüs bu tiplerden daha iyi.

mustafa
mustafa - 3 hafta Önce

bunu ....

asd
asd - 3 hafta Önce

pişkin insanlar karşısında kanunlara uymak için ezilen büzülen asker polis zabıta görmekten bıktım. üniformanızda bayrak var. o üzerinizdeyken üçbuçuk soytarıya eyvAllah edemezsiniz. kanunlar kendini temsil eden memurlarını, kolluk kuvvetlerini maymuna çevirmemeli. özgürlükmüş. yerim öyle özgürlüğü. senin çarşı pazar maskesiz gezme özgürlüğün yok. yap bakalım amerikada bunu da şırıngayla kan çekmiyolar mı bi yerinden.

sade vatandaş
sade vatandaş - 3 hafta Önce

Polisimize, "ağzının ortasına kürekle vurma yetkisi" verilmesi lazım. Gerçekten sabırlıymış polis arkadaşlar.

SIRADAKİ HABER