Pozitif hastalar ulaşım desteği istiyor

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan hastaların evlerine nakli sırasında çeşitli sıkıntılar yaşandığı bildirildi.

Pozitif hastalar  ulaşım desteği istiyor

RECEP MEBET
Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan hastaların evlerine nakli sırasında çeşitli sıkıntılar yaşandığı bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren bazı vatandaşlar, Covid-19 hastası olduğunu öğrenen kişilerin hastaneden evlerine istirahate gönderilirken ulaşım problemi yaşadıklarını anlattılar.
Şahsi aracı olmayan koronavirüs hastalarına ambulans ya da hasta nakil aracı tahsis edilmesini isteyen vatandaşlar, halk otobüsleri ve taksileri kullanmak zorunda kalan bu tür kimselerin istemeden de olsa toplum sağlığını tehlikeye düşürdüklerine işaret ettiler.

Durumu ağır olmayan bu tür hastaların evde izolasyon sürecine girdiğini hatırlatan  vatandaşlar, virüs taşıma ve bulaştırma potansiyeli taşıyan böylesi kimselerin denetimsiz bir şekilde sağlıklı insanların arasına salınmasını doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

Salgınla mücadelede bu tür açıkların ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek gerekli tedbirlerin arttırılmasını istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Canbolat
Metin Canbolat - 1 ay Önce

Test sonucu hemen verilmiyor ki, en erken 1 gün sonra bildiriliyor. Anlamsız bir talep, pozitifli olan ile negatif olanlar aynı toplu taşıma aracına bindirmekte risk yaratır. En güzeli teste giren kişi kendini izole ederek evine ulaşarak test sonucunu beklemeli.

Emre
Emre @Metin Canbolat - 1 ay Önce

Şüpheli olanlara bile eve kendin git denilmemeli. Şu anda durum bu. Otobüste kim bilir kaç kişiye bulaştırıyor sonucu hemen çıkmayan pozitif hastalar. Bir sonraki gün sonucu öğrenmesi bu durumda bir şey ifade etmiyor. Ambulans veya bu iş için hastane tarafında kiralanan şoför kısmı çok iyi yalıtılmış minibüs vs. kullanılmalı.

SIRADAKİ HABER