Refakatçilerin sorunlarını dinlediler

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz Eylül ayında ilki gerçekleştirilen ve düzenli aralıklarla devam eden Refakatçi Görüş-Öneri toplantılarının yedincisi yapıldı.

Refakatçilerin sorunlarını dinlediler

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz Eylül ayında ilki gerçekleştirilen ve düzenli aralıklarla devam eden Refakatçi Görüş-Öneri toplantılarının yedincisi yapıldı.

Hastane Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hülya İpek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Nöroloji Servisi, Göğüs Hastalıkları Servisi ve Palyatif Bakım Servisi Servisi sorumlu hemşireleri ile servislerde yatarak tedavi gören hastaların yakınları katıldı.

Yapılan açıklamaya göre, hastane işleyişi, yataklı servis hizmetlerinin daha kaliteli hale getirilmesi, memnuniyet artırıcı hizmetlerin devamlılığını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantıların bundan sonraki süreçte de düzenli olarak devam ettirileceğini vurgulayan Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hülya İpek, hasta yakınlarının görüş ve önerilerini dikkate aldıklarını vurguladı.
Kendilerine söz verilmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren hasta yakınları da uygulamadan dolayı Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hülya İpek’e teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya
fikretya - 3 yıl Önce

Bir ay önce 83 yaşındaki babamı gece sakin olur diye iştahsızlık şikayeti ile acile getirdim doktor geldi bunun için acile gelinirmi diye sızlandı bende 83 yaşında olduğunu ve randevu için alo 182 aradığımda 12 sonraya gün verdiğini söyledim ve başladılar tahlile sonuç kanser çıktı.Gögüs bölümünde yaklaşık 9 gün yattık artık yapılacak birşey kalmamış diye taburcu olduk 7 gün sonrada babam vefat etti.
Kaldığımız 9 gün boyunca bir taneden başka çarşaf verilmedi,yanında ben kaldığım için zaman,zaman sigara içmek zorunda kaldım güvenlikle sürekli tartışma yaşadım,güvenlikciler sürekli hastane önünde içme git park alanına diyor ama hava buz gibi,kantin çok pahalı resmen soygun var kantinde,ayrıca taburcu edilir iken bundan sonra ne şekilde hastaya bakılacak konusunda hiç bir bilgi verilmedi.Odalar çok güzel otel odası gibi fakat kullanılan malzemeler çok kalitesiz olmuş ,ayrıca hastane içi ve odaları çok sıcak hergün çamları açık olarak kaldık hani oda sıcaklığı 21 derece idi ,otopark sorununu ise demiyorum bile tek güzel olan ise yemek kalitesi ve hemşirelerin çalışması çok hoşuma gitti tabiki devletimizin hiç bir ücret istememesi de en güzel olanıydı.2000 yılında AMERİKA'da 6 gün hastanede kaldım 45.000 dolar hesap çıkarmışlardı bana.Birazcık daha insan odaklı düşünülürse mükemmel olur ama önce zihinlere format atılması lazım oda çok zor insan alıştığından kolay kolay vazgeçemiyor.Ben olsam bu hastanenin başına profosyonel bir yönetiçi getirirdim,küçük proplemler'le kendimizi çok yıpratıyoruz.
Hastane yönetimine bir sorum var eski hastane bomboş durur iken bu hastanede hasta yatırmamak için ellerinden geleni yapıyor doktorlar ancak çok acil ise özel hastanelere sevk ediyorlar devlette bu özel hastanelere gecelik hasta başı 800 tl ücret ödüyormuş doğrumu?
Saygılar

SIRADAKİ HABER