Rektör ataması yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü atadı.

Rektör ataması yapıldı

EROL TAŞKAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü atadı.

Hitit Üniversitesi ile birlikte toplam 11 üniversite rektörünün atandığı kararname Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı.

Prof. Dr. Alı Osman Öztürk kimdir:
1972 yılında Kütahya’nın Emet ilçesinde dünyaya geldi. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Yüksek Lisansını aynı üniversitede Avrupa Birliği’nin Sosyal Politikaları ve Endüstri İlişkileri alanında tamamladı. 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri/North Carolina State Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi anabilim dalından Doktora derecesini aldı.

Akademik kariyerine North Carolina State Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak 2001 yılında başlayan Dr. Öztürk,  2005- 2007 yılları arasında aynı üniversitenin Kamu Sektöründe Liderlik programı kurucu direktörü olarak görev yaptı. Akademik faaliyetlerini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde göreve başladığı 2011 yılına kadar yardımcı doçent olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürdü.

Haziran 2011’den itibaren, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde sırasıyla Bologna Süreci Koordinatörlüğü, Liderlik ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü gibi idari görevler yanında Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünde öğretim üyeliği yaptı. 2014 Ekim ayından itibaren ise İstanbul Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi kadrosundadır.
Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün, yeni kamu yönetimi, kamu sektöründe girişimcilik, liderlik, iş ahlakı ve sosyal bilimlerde araştırma metotları alanlarında çok sayıda uluslararası ve ulusal düzeyde yayınlanmış çalışması bulunmaktadır.

Ekim 2014’te Başbakan Müşaviri, Ağustos 2016 - Eylül 2018 arası Başbakan Başmüşaviri ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Evli ve iki çocuk sahibi olan Ali Osman Öztürk iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 08:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir Bilen!
Bir Bilen! - 1 yıl Önce

İşte Bir Çorum Gerçeği Daha!!! Çorum’u ve Çorum halkını temsil etmekle yükümlü kıldığımız Siyasi’lerin ne kadar uyumlu çalıştığı’nın ve ne kadar güçlü olduklarının bir göstergesi daha! YETER ARTIK! AK Parti MYK üyesi A.Sami CEYLAN, Oğuzhan KAYA ve Erol KAVUNUCU bırakın artık bu ben yaptım, sen yaptın işlerini. Bırakın artık hangi adamı Müdür, Genel Sekreter atarsam benim işimi halleder, bana yakın olur düşüncesini. Bırakın artık SİYASİ MENFAATLERİNİZİ!! KÜSTÜRMEYİN Çorum’un Yetişmiş Liyakatlı İnsanlarını! Hepsi bir bir gidiyor ve böyle giderse gitmeye de devam edecek. Kim Kalacak derseniz? Çorum’u yönetmekle yükümlü makamlara hak etmediği şekilde sizlerce oturtulan, liyakatsiz, iş bilmez Çorum bürokratları ve MAĞDUR ÇORUM HALKI! Bakın YOZGAT’a, bakın AMASYA’ya kendi yetişmiş insanının nasıl tutuyor! Açın Bakın atanan REKTÖR’lere nereli hepsi kendi MEMLEKETLİSİ! Sizin sayenizde ÇORUM olamıyor bir YOZGAT, YOZGAT’ı geçtim bir AMASYA! Bırakın artık küçük düşünmeyi. AK Parti İl Başkanı Yusuf AHLATÇI’nın etrafında kenetlenin, öncelikle teşkilatınızı, sonra bürokrasiyi hak eden liyakatli insanlarla donatın ve üstünüze düşen temsil görevini hak etiği şekilde yapın. Görecesiniz ki ÇORUM hak ettiği yere nasıl geliyor!
Yeni REKTÖR’ümüz bu sözlerden tenzih eder, Memleketimize Hoş Geldiniz der, Yeni Görevinizde Başarılar Dilerim!

muzaffer eyvaz
muzaffer eyvaz - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun Sn Rektörümüze başarılar diliyorum. Eski Rektörün çalışmaları oldu teşekkürler fakat son yıllarda siyasilerin yanında çok fazla gözüktü sakal da bıraktıysa da kurtarmadı. Bilim adamı daha çok mesleki ortamlarda ve Bilim yuvasında olmalı.

balaban19
balaban19 - 1 yıl Önce

Keşke Çorumlu bir Prof. rektör olsaydı daha iyi olurdu.
Bakıyorum Çoruma atanan tüm yüksek makam sahipleri sabancı
illerden. >Demek ki Çorumdan adam çıkmıyor. Hep şak şakçı yetiştiriyor ÇORUM...

TÜRK
TÜRK @balaban19 - 1 yıl Önce

Çorumlu olmasına gerek yok adam resmen amerikalı bari Türkiye de yetişmiş biri olsaydı.)

gerekli yorum
gerekli yorum - 1 yıl Önce

gitti de kurtulduk sonunda.

Metin kurt
Metin kurt - 1 yıl Önce

Sayın alkan örnek kampüs yaptı hititi. hem kuzey hemde güney . Allah için güney kampüs nerde bilmiyorum 35 yıllık corumluyum. Dışardan gelen iyidir her zaman.

Kampüs
Kampüs @Metin kurt - 1 yıl Önce

Bir de dikey kampüs var.Adresi tarif edeyim.Eski hastane ve parkın karsısında...

gerçek yorumcu
gerçek yorumcu - 1 yıl Önce

reha hoca başaramadı inşAllah siz meslek yüksekokulunu geri kafalı bunamış,öğrencileri 10 senede mezun etmeyen hocalardan kurtarırsınız

emre
emre - 1 yıl Önce

bence şuan için konuşulması gereken çoruma çorumlu olan bir akademisyen rektör olması gerekiyordu çorumla bir gönül bağı olan hoca olması lazımdı yeni atanan rektör bence ilk defa çoruma gelecek ve buraya da rektör olarak gelecek

Hitit19
Hitit19 - 1 yıl Önce

Sayın Alkan çok şey yaptı ve bunları yaparken de siyaset desteği elbette lazımdı. Verdiği emeklerden dolayı bir Çorum' lu olarak teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun.


SIRADAKİ HABER