Saat Kulesi'ne trafik düzenlemesi

Çorum Belediyesi Gazi ve İnönü Caddesi’nde oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek adına çalışma başlattı.

Saat Kulesi'ne trafik düzenlemesi

Çorum Belediyesi Gazi ve İnönü Caddesi’nde oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek adına çalışma başlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü yaptığı açıklamada, "Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Saat Kulesi etrafında uygunsuz parklanmalar ve trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için yeni bir düzenleme çalışması yaptık. Yapılan düzenleme ile gelişigüzel park edilen alanları daralttık. Saat Kulesi meydanında zaman zaman yaşanan tıkanıklığın önüne geçmek için ise Saat Kulesi'nden İnönü Caddesi'ne girişteki araç parklanmaları kaldırdık. Bu şekilde araç trafiğini iki yönden de çalıştırılmasını sağladık. Ayrıca vatandaşlarımızın kısa süreli duraklamaları için tahsis edilen alanları da işaretleyerek bir düzen getirdik" dedi.

Çöplü, "Yapılan çalışmalar sonucu Saat Kulesi kavşağı dönel adası şerit çizgileri ve kavşak içerisindeki araçların geçiş önceliği belirten levhalarla yeniden düzenlendi. Yaptığımız bu çalışmaları İl Emniyet Müdürlüğümüz ile aldığımız kararlar doğrultusunda hayata geçiriyoruz. Şehrimizi daha güzel hale getirmek için kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Bu birlikteliğe vatandaşlarımızın da destek vermesi ile şehrimizi daha yaşanılabilir hale getireceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Gazi caddesinde 20 tane yuruyus yolu var azaltilmazsa yakinda yaya ile soforler birbirine girecek..

Alaattin Şahin
Alaattin Şahin - 2 yıl Önce

Saat kulesinden itibaren Gazi caddesinin Vilayet kavşağına ve Saat kulesinden itibaren İnönü caddesinin eski Emniyet önü kavşağına kadar olan yolun trafik akışına kapatılması daha uygun olacaktır.çünki bu bölgede aşiri yaya yoğunluğu vardır.

Salih
Salih - 2 yıl Önce

Şehrin önünü tıkayan farabi caddesinden saat kulesine yol açılırsa sorun çözülür.

SIRADAKİ HABER