Şahane Cuma PTT'yi vurdu

Şahane Cuma indirimleri sebebiyle tüm yurtta olduğu gibi Çorum PTT Kargo'da da yoğunluk yaşanıyor. 

Şahane Cuma PTT'yi vurdu

Şahane Cuma indirimleri sebebiyle tüm yurtta olduğu gibi Çorum PTT Kargo'da da yoğunluk yaşanıyor. 

Yaşanan yoğunluğun faturası ise PTT Kargo da çalışan elemanlara kesiliyor. İnternet üzerinden satış yapan firmaların, şahane Cuma adı altında gerçekleştirdiği ve şuanda da devam eden indirimler kargo şirketlerinin kâbusu oldu.  Çorum da da kargo dağıtımın da önemli bir yere sahip olan PTT Kargo da bu yoğunluktan etkilendi. Eleman yetersizliğine rağmen mevcut elemanların canla başla çalışarak, binlerce gelen kargo siparişlerini vatandaşlara zamanın da yetiştirmeye çalışıyor.  Fakat eleman yetersizliği nedeni ile kargoların birikmesi ve zamanın da teslim edilememesi vatandaşları da isyan ettirdi. Siparişlerini biran önce almak isteyen vatandaşlar PTT şubelerine akın ederek uzun kuyruklar oluşturdu. 

SATIŞLAR ESNAFIDA VURDU

Büyük firma ve marketlerin artması ile beli bükülen küçük esnafa bu yetmiyormuş gibi bir de internet üzerinden satış yapan firmalara karşı ayakta kalma mücadelesi veriyor.  Esnaf, A den Z''ye tüm ürünlerin satışlarının yapıldığı e-alış verişe bir kota ve vergi getirlemesini istiyor. Zor günler geçirdiklerini, ayakta durmakta zorlandıklarını dile getiren bazı esnaflar,  milletvekilleri ve Stk'ları göreve davet ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 3 yıl Önce

Avrupada kara Cuma oldu Turkiyede sahane cuma. Musluman ulkede tutturabilmenin muslumana yutturabilmenin Avrupayi taklidin yolu. Yapsaydiniz kara Cumartesi yada kara pazarda Cumamizi kurtarsaydiniz. Bu isler karayi Sahane olarak yapmakla olmaz

BİR DOST
BİR DOST - 3 yıl Önce

O KÜÇÜK ESNAFLAR ÇAĞA AYAK UYDURMASINI E-DÖNÜŞÜME AYAK UYDURMASINI TAVSİYE EDERİM Kİ ALLAHIN İZNİYLE HERŞEY YOLUNA GİRER.

SIRADAKİ HABER