‘Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’ kuruluyor

Çorum Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruluyor. Birlik, Çorum merkezle birlikte ilçe ve köylerdeki tüm sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları planlı olarak tek elden yürütecek.

‘Sahipsiz Hayvanları  Koruma Birliği’ kuruluyor

Çorum Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruluyor. Birlik, Çorum merkezle birlikte ilçe ve köylerdeki tüm sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları planlı olarak tek elden yürütecek.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı açıklamada, Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, İl Özel İdaresi ve ilçe belediyelerinin üyesi olduğu Çorum Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulacağını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin başkanlığında İlçe Belediye Başkanları’nın da katılımıyla sokak hayvanlarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Aşgın, “Toplantıda aldığımız karar neticesinde, tüm belediyelerimiz sahipsiz hayvanları koruma birliğine üyelik için meclis kararlarını aldılar. Birliğin kuruluşu için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından tüzük hazırlandı. Son olarak Cumhurbaşkanlığı onayı için Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne birlik kurulma yazısı yazıldı” dedi.

İL GENELİNDE 4 BÖLGEDE KISIRLAŞTIRMA MERKEZLERİ KURULACAK
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği marifetiyle tüm ilçe ve köyleri kapsayacak şekilde 4 bölgede kısırlaştırma merkezleri kurulacak. Kurulan merkezlerde sokak hayvanları kısırlaştırılacak. Hastalıklı hayvanların bakımları ve tedavileri yapılacak”şeklinde kaydetti.

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kısırlaştırma merkezleri; 1.Bölge Çorum Merkez (Mecitözü, Ortaköy), 2.Bölge: İskilip (Bayat, Uğurludağ), 3.Bölge: Osmancık (Dodurga, Oğuzlar, Laçin, Kargı), 4.Bölge: Sungurlu (Alaca, Boğazkale). (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorum 'dan
Çorum 'dan - 2 ay Önce

Guruplar halinde gezen ve çocuklara zarar veren köpeklere bir çare olur inşAllah. Çok iyi düşünülmüş, onlarda can ama geçen gün Buharaevler'de çocuğun dalağı ve böbreği parçalandı başıboş köpeklerin kovalamasından. İnşAllah yetkililerimiz bu sorunu çözerler.

Sahipsiz İnsan
Sahipsiz İnsan - 2 ay Önce

Peki insanlara kimse sahip çıkmayacak mı? Bu başıboş hayvanlardan insanlar nasıl korunacak? Gün geçmiyor ki bir başıboş hayvan bir insana zarar veriyor! Bu hayvan sevgisi yavaş yavaş insan düşmanlığına dönüşüyor! Herşey tadında güzel! Tadını kaçırmamak lazım!

Güzel
Güzel - 2 ay Önce

Bi yerden başlamak gerek sonuçta umarım güzelce işletilir bu uygulama ve hergün yaşanan yarlanmalar ve ölümler son bulur

SIRADAKİ HABER