Sahipsiz köpek sürüleri vatandaşa korku salıyor

Üçtutlar Mahallesi Dr. İlhan Gürel Caddesi sakinleri, sahipsiz köpek sürülerinin saldırılarından şikâyetçi.

Sahipsiz köpek sürüleri vatandaşa korku salıyor

RECEP MEBET
Üçtutlar Mahallesi Dr. İlhan Gürel Caddesi sakinleri, sahipsiz köpek sürülerinin saldırılarından şikâyetçi.
Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikayetini dile getiren vatandaşlar, “Sokağa çıkmaya korkuyoruz” diye konuştular.
Silmkent yolu okullar kavşağı civarındaki problemin en fazla çocuk ve bayanları tedirgin ettiğini vurgulayan vatandaşlar, durumu ilgilili yerlere bildirmelerine rağmen hiç bir tedbir alınmadığını dile getirdiler.
‘ACİLEN ÇÖZÜM İSTİYORUZ’
Onlarca hayvanın yer aldığı köpek sürüsünün görenlere korku saldığını anlatan vatandaşlar, “Saldırgan sokak köpekleri yüzünden çocuklarımız parka gidemiyor, özgürce bisiklet süremiyorlar. Sokağa adım atmaktan endişe duyan mahalleli, korkudan otobüs durağına dahi gidemez halde” ifadelerini kullandılar.
Mahalle sakinlerinin korkulu rüyası olan sokak köpekleriyle ilgili acilen çözüm beklediklerini vurgulayan vatandaşlar, olası bir yaralanma ve daha büyük hadiseler yaşanmadan önce harekete geçilmesini istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir Vatandaş
Bir Vatandaş - 2 yıl Önce

5199 numaralı kanun der ki : "Müşahede yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama bırakılmaları esastır. " Bu sebeple küpeli ve sosyal olan hiçbir hayvan fiziki bir saldırganlık teşkil etmediği sürece şikayet üzerine yerinden alınamaz, küpesiz olan hayvan ise kısırlaştırıldıktan sonra "alındığı noktaya" bırakılmak zorundadır.

Fırtına
Fırtına - 2 yıl Önce

Yetkililer bu soruna acilen bir çözüm bulmalı.Bu Haber kesinlikle dikkate alınmalı

Köy imamı
Köy imamı - 2 yıl Önce

Bir vatandaş ne demek istediğinizi açıkça söyleyin vatandaşa saldırsınlar mı

Bir Vatandaş
Bir Vatandaş @Köy imamı - 2 yıl Önce

Sevgili İmam, yorumumu dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Yorumda "fiziki bir saldırganlık teşkil etmediği sürece" yazıyor. Bunun aksi durumlarında bir sokak hayvanın yerinden alınmasını istemek kanuna karşı gelmektir diyor yani.

Biran evvel Çözüm
Biran evvel Çözüm - 2 yıl Önce

Cocuklarimiz tek.basina.disari cikamaz.oldu. Ailece akşam.yuruyusleri yapamıyoruz. Pınar koleji etrafında sürekli 10 köpek yaşıyor. Akşam sıkıysa geçin ordan. Lütfen belediye köpekleri.seviyoruz ama bilimsel.bir çare düşünün. Sayıları.her geçen gün artıyor .

Çözüm
Çözüm @Biran evvel Çözüm - 2 yıl Önce

Çözüm çok net belli : "kısırlaştırma"

SIRADAKİ HABER