Saklı Cennet Yeşil Göl için proje hazır

Çorum’un Laçin ilçesinde bulunan Yeşil Göl, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Saklı Cennet Yeşil Göl için proje hazır

Çorum’un Laçin ilçesinde bulunan Yeşil Göl, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Eşsiz manzarasıyla ilgi odağı olan göl, hazırlanan projeyle turizme kazandırılacak. Peyzaj düzenlemesi ve sosyal tesislerinde yer aldığı proje ise yaklaşık 1 milyon liraya mal olacak.

Hazırlanan proje hakkında bilgi almak için Laçin’e giden Vali Mustafa Çiftçi, Yeşil Göl etrafında incelemelerde bulundu. Vali Çiftçi’ye incelemeleri sırasında İlçe Kaymakamı Yavuz Akyol, Laçin Belediye Başkanı İdris Görükmez, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz Kaya ve TSO Başkanvekili Yakup Karaca eşlik etti.

Burada OKA tarafından desteklenen projeyle ilgili peyzaj firması yetkililerinden bilgi alan ve proje fotoğraflarını inceleyen Vali Mustafa Çiftçi, STK temsilcilerinden de fikir almayı ihmal etmedi.

Vali Çiftçi, doğa tutkunlarınca yeni yeni keşfedilmeye başlanan etrafı ormanlık alanla çevrili Çorum- Laçin karayolu üzerinde bulunan Yeşil Göl’ü saklı cennet olarak nitelendirirken, gölün biran önce turizme kazandırılması gerektiğini söyledi. Göletin manzara uyumuyla eşsiz bir güzelliğinin ortaya çıktığına dikkat çeken Vali Çiftçi, “İnsanlarımız hafta sonları buraya gelerek aileleriyle güze vakit geçirirler, dinlenir, eğlenirler. Burası gerçekten muhteşem bir yer. Mutlaka gelip görüp gezilmeli” dedi.

Bu arada Yeşil Göl, doğa turizmi ile ilçeye yeni bir gelir kaynağı sunmasının yanı sıra bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

BİRDE ORAYI MAFFEDİN TAM OLSUN

hakan
hakan - 1 yıl Önce

Cumartesi günü çatağa gittik. Piknik yerleri rezil durumda. Alçak bir insan grubu masada yemiş, içmiş ve bütün pisliğini öylece bırakıp gitmiş. Yani burada öyle olur.

İçtiği pet şişeyi camdan dışarı fırlatan, uyarıncada kuduz köpek gibi üstüne saldıran bir toplumda yaşıyoruz. Ve bu kesim toplumun belki %80 ini oluşturuyor.

Ellemeyin burası kalsın.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

tesis mesis yapacaksanız gölden uzağa yapın.gölün dibine değil göl manzaralı biryere.sonra uzungöle döner.

SIRADAKİ HABER