Sami Çam güven tazeledi

Türk Büro-Sen 4. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Sami Çam güven tazeledi.

Sami Çam güven tazeledi

M.BURAK YALÇIN

Türk Büro-Sen 4. Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Sami Çam güven tazeledi.

Turgut Özel İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşen genel kurul toplantısına Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Nebi Yay, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Selim Aydın, Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik, TÜRKAV Çorum Şube Başkanı İsmail Deli ve sendika üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını İsmail Deli’nin yaptığı genel kurulun divan üyeliklerine ise Hüseyin Parpucu ile Adem Kuyucak seçildi.

Saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul açılış konuşmaları ile devam etti.

ÇAM: 21 İKTİDAR İLE ÇALIŞTIK, HİÇ BİRİNİN  ARKA BAHÇESİNDE SENDİKACILIK YAPMADIK

Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami Çam, bugüne kadar 21 tane iktidar ile çalıştıktıklarını ve hiçbir iktidarın arka bahçesinde sendikacılık yapmadıklarını belirterek, “Hiçbir koşulda, hiçbir şartta üyemizi satmadık, satmayacağız” dedi.

Kamu çalışanlarının ve devlet memurlarının çok kötü durumda olduğunu dile getiren Sami Çam, “Taşerondan kadroya geçenler kamu çalışanlardan çok çok fazla maaş alıyorlar. Kamu da iş barışı bozuldu. Kamu çalışanı kendi şapkasını önüne koyacak. Sendikasının 1 milyon üyesi var. Bizi masa da sattı. Ey kamu çalışanı bunu görmüyor musunuz? Biz dahi başarısız olursak istifa edin. O masaya Türkiye Kamu-Sen’in, Türk Büro-Sen’in oturması lazım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Sami Çam yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Sami Çam’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Emir Daşağan, Ahmet Boyraz, Emre Başoğlu, Gizem Yıldızhan, Burcu Öksüz, Erol Arıcı

Denetleme Kurulu: Erol Çatal, Bekir Üzülmez, Gülsüm Altuntaş, Olgun Ergin, Ferdi Aykar

Disiplin Kurulu: Murat Topal, Şah İsmail Karslı, Hilmi Yedekçi, Hüseyin Pulaş, Rafet Soysal

Üst Kurul Delegeleri: Sami Çam, Emir Daşağan, Ahmet Boyraz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER