Samsun’un hızlı tren durakları belli oldu

Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyonunun nerede olacağı belli oldu.

Samsun’un hızlı tren durakları belli oldu

Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyonunun nerede olacağı belli oldu. Samsun-Çorum-Kırıkkale hızlı tren yatırımı kapsamında Samsun istasyonunun nereye yapılacağı açıklandı.

Samsunluların uzun bir süredir yapılmasını beklediği hızlı tren projesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Samsun-Ankara arası mesafeyi 2.5 saate düşüreceği açıklanan hızlı tren projesi hükümetin Samsun'a verdiği en önemli vaatler arasında yer alıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda ise Hızlı Tren ile ilgili de açıklama yaptı. Demir, Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyon yerinin belli olduğunu söyledi. Mustafa Demir'in verdiği bilgiye göre Hızlı Tren'in Samsun'daki istasyonu Canik ilçesinde bulunan İŞGEM Merkezinin arkasında yerde yapılacak.

Hızlı Tren'in Samsun'daki geçiş güzergahları arasında ise daha önce Havza İlçesi’ne bağlı Çeltek, Paşapınarı, Mısmılağaç, Tuzla, Karageçmiş ve Bekdeğin Mahallesi’nde, Kavak İlçesi’ne bağlı Çukurbük, Kayabaşı, Doruk, Karadağ, Üçhanlar, Kuzulan, Muratbeyli, Dura, Yukarıçirişli, Aşağıçirişli, Tatarmuslu, Tabaklı, Kurşunlu, Germiyan ve Güneyce Mahalleleri’nde ve Canik İlçesi’ne bağlı Kaleboğazı, Demirci köyü ve Derebahçe Mahallesi’nde istasyonlarının yer alacağı gündeme gelmişti. (Samsun Kent Haber)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yanlış şeçim
Yanlış şeçim - 3 yıl Önce

Samsun Canik bölgesini terk edeli 15yıl oldu siyasetçiler hala Canik diyor şehir Hastanesi o tarafa hızlı tren Garı o tarafa ancak Atakumdan o tarafa yollar yetmez oldu akşam 17.19 arası sabah 07.09 arası siyasetçiler şehir trafiğini görmezlikten gelir guya tranvay yaptık ama miladı doldu onun hızlı metroya geçme vaktini kaçırmayalım her vagon da 500 kişi var iş çıkışlarında

Sena özgen
Sena özgen - 3 yıl Önce

Kaç yılda yapılacak kim bilir...

Tüpçü Fikret
Tüpçü Fikret - 3 yıl Önce

2035 bitecek. Hayal satmayın.

Bboy55yasin
Bboy55yasin - 3 yıl Önce

Soylenen istikametlerde calışmalar bitti.Bekliyoruz açilsın bir an önce köye gidemiyoruz.

bekliyorum
bekliyorum - 3 yıl Önce

2008 de başlayan ankara kırıkkale arası 60 km.2020 haziranda açılacak.samsunuda kırıkkaleden bu hatta baglacak
60 km 12 yıl ise samsun kırıkkale 350 km içler dışlar çarpımı yaparak ne zaman bitecegini bulun

Hayal
Hayal - 3 yıl Önce

Hikaye anlatılmış.Ortada yapılacak hızlı tren hattı sadece kağıt üzerinde,Benim gibi yaşı kırk ve üzerinde vatandaşın böyle bir tren ile Çorum'dan Ankara'ya gitme şansı yok.Sebebi,yakın tarihlerde tren hattının yapılacağı yok.AKP her daim olduğu gibi hayal vaat ediyor.

Yasar caner almanya
Yasar caner almanya - 3 yıl Önce

C.H.P.nin aklindan bile gecmiyor zarten yaptirmazlar.Böyle buyük pürojelerin arkasindaki olsun yada olmasin diyenlere bir bakin. Bunlar kolay Eisler deyil.

Tayyyip
Tayyyip - 3 yıl Önce

Ben artık şuna kanaat getirdim. Bu ülkede yapılan hiç bir proje hizmet anlayışı ile değil öncelik kimlerin cepleri dolacak, kimler buralardan nemalanacak(KENDİ CEVRELERİ) Hizmet anlayışında o bölgede yaşayan tüm bireylerin bu hizmetten faydalanması gerekir. Yani sadece o trrene binen vatadasın aldığı hizmet değil. Yapılan her prejede kaymak diye tabir edilen bütün sektörler peşkeş çekiliyo sonrada riyakat den bahsediliyo bırakın bu işleri zerre güvenim yok hiç birinize


SIRADAKİ HABER